Vaše Itálie: Útržky z cest

Za tento krásný článek bych chtěla moc poděkovat čtenářce Radce, která mi ho zaslala. Teď už se jen nechme unést vyprávěním…

**

V Itálii jsem byla již po několikáté. Ať to bylo v době mé adolescence, kdy jsem v patnácti letech byla v kempu Lido Adriano s výbornou italskou zmrzlinou a hlavně se svými spolužáky. V té době jsem více než Itálii vnímala hlavně diskotéky a všeobecný zájem italských chlapců.

Moře nádherné a ještě lepší těstovinová večeře o několika chodech přímo na pláži, která byla uspořádána pro nás české studenty na žádost pana učitele, který bravurně mluvil italsky. K chuti špaget na všechny způsoby se přidala i krásná a nezapomenutelná atmosféra ševelícího moře a lehkého větru. Prostě a jednoduše v mých očích puberťáka naprosto okouzlující.

V krásných sedmnácti letech jsem byla s rodiči v Rimini, kde se mi již tolik nelíbilo. Pláž byla blízko vysokánského hotelu a tráva byla vysušená a okolí nevzhledné. Jídlo kromě pizzy bylo z českých zásob, takže nemohu hodnotit.

Dále jsem cestovala do italského střediska Jadranu a to do městečka Rosolina Mare s  čtyřletým synem Šimonem. Bylo to pro něj první setkání s mořem a výbornou italskou zmrzlinou. Krásné procházky městečkem a projížďka vláčkem ho zcela okouzlili. Především ve večerních hodinách se hlavní třídy Rosoliny Mare mění v jednu velkou promenádu s nepřeberně pestrou paletou zábavy.

Itálie dovolená
Další výlet do Itálie byl na jih a to směr Kalábrie do městečka Scalea, kde moře i okolí bylo o dost hezčí než v předchozích místech. Scalea je starobylé antické město situované na pobřeží Tyrhénského moře v oblasti Cedrové riviéry (Riviera dei Cedri). Procházky, koupání, animační programy ve zdejším kempu jsme si užívali na 100%. Nové, nejen italské vypalovačky se nesly každý večer na pláži i v okolí. Prostě to tu pěkně žilo.

Jednou ze zachovalých a udržovaných památek městečka je pevnůstka Talao. Okouzlující výhled z této památky nabízí pohled na kilometry pláží přerušované útesy. V okolí jsme navštívili krásný ostrůvek v moři jménem Dino, na kterém se proháněli v zeleni kamzíci a nacházela se zde i krásná jeskyně Grotta Azzurra.

ostrov dino kalábrie

jeskyně itálie

Další krásný výlet jsme podnikli do nedalekého městečka Diamante, které na nás dýchalo úžasnou historickou atmosférou. Je to starobylé městečko, samotné centrum se nachází nad pobřežní komunikací, jsou zde k vidění na zdech starobylých domů „graffiti“.  Na výzdobě těchto zdí se podílelo mnoho italských i zahraničních malířů. Zajímavostí je krásný kostel, který stojí ve výšce 720 metrů nad mořem.

Vůně koření se linula uličkami a krásné, útulné obchůdky s pochutinami nás velice lákaly. V měsíci září se zde prý každý rok koná slavnost feferonek . Na tržištích uvidíte pravé italské papričky, které jsou nezbytnou součástí omáčky arrabiatta.

penne all´arrabbiata

Kousíček od měst Scalea a Diamante se nachází oblast, kde je městečko Santa Maria del Cedro, která se nazývá Riviera dei Cedri (Cedrová riviéra) podle typických místních citrusů,  pěstovaných zde díky příznivému podnebí. Vyrábí se z nich místní vyhlášený žaludeční likér i limonády, sirupy a kandované ovoce.

Pro mne nejhezčí místo v Itálii, které jsem měla možnost poznat, byla právě oblast Kalábrie.

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Vaše Itálie Označeno s:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků