Vaše Itálie: Sardinie ráj na zemi

Za dnešní článek bych moc ráda poděkovala čtenářce Janě, která nás tentokrát provede po překrásné Sardinii. 

**

Vše začalo již dávno před prázdninami. Já, můj přítel a dva naši milovaní přátelé jsme se rozhodli, že budoucí dovolenou chceme strávit společně a že nechceme nic obyčejného! Jenže to se lehko řekne. Nechce se vám jet do Chorvatska, protože už jste tam byli stokrát, ale zase jet do Norska v létě a neužít si sluníčka?

Dlouho jsme bádali, kam vyrazíme a rozhodli jsme se, že každý vytvoří prezentaci se všemi náklady, s vybranými letenkami, ubytováním, pronájmem auta atd. na jednu zemi, kterou si sám vybere. Krátce po prázdninách jsme se sešli a prezentovali jsme si tyto země: Francie, Norsko, Skotsko a Anglie, SARDINIE!!!

Samozřejmě vy už víte, pro co jsme se rozhodli, ano, pro Sardinii, krásný ostrov, ležící těsně vedle pevniny Itálie.  A bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat! Do Sardinie je nejlepší jet v září, protože ceny apartmánů jsou třeba o polovinu levnější než v srpnu!! Stejně je tomu tak i s letenkami, které je však možné sehnat opravdu levně díky tomu, že se rozhodne opravdu včas.

sardinie itálie

Tipy na letenky na Sardinii

My jsme letenky kupovali už v únoru, takže jsme je nakonec sehnali za necelých 5 tisíc tam i zpět. Později jsme však litovali, že jsme na nich šetřili až tak moc, protože jsme díky lacinosti letenek dvě noci spali na letišti – při příletu do Cagliari (letiště na jihu Sardinie) s možnosti ranního vyzvednutí auta a poté cestou zpátky, kdy jsme již neměli auto a letěli jsme až ráno.  A navíc jsme čekali 8 hodin v Bruselu a pak 12 hodin v Miláně. Rozhodně doporučuji si našetřit trochu víc a koupit normální letenky. Na druhou stranu musím říct, že jsme neměli žádné problémy s ostrahou letiště, nechali nás tam v pohodě vyspat a dokonce se nám zdálo, že je to tam normální.

Vypůjčení auta byl rozhodně skvělý tah, protože by byla strašná škoda neprojet si Sardinii celou! Auto jsme si vypůjčili za 10 000, což po vydělení 4 lidmi je skvělá cena. Benzín je jen o něco dražší než u nás, takže do auta se určitě vyplatí jít! Jen je potřeba si trochu obalit nervy, řízení v Itálii není pro slabé povahy, vzhledem k tomu, že na Sardinii zavítá velké množství Italů, aby si tam užili léto, jsou silnice plné jejich temperamentu a horké krve.

Připravte se tedy, že na stopce se nemůžete ani minutu rozhodovat kam se vydáte, aniž by vás nevytroubilo 20 Italů za vámi.

sardinie itálie

A kde jsme se ubytovali?

První den, poté co jsme nakoupili v místním velkoobchodu Conad (ceny vysoký, ale suroviny úžasný!!), jsme vyrazili do jižního městečka Iglesias, kde jsme měli první zamluvené ubytování. Ubytování jsme sháněli přes stránky Airbnb, kde si  můžete vybrat z mnoha ubytování, které vám nabízejí přímo Italové, kteří jsou ochotni ubytovat vás ve vlastním domě. Bydleli jsme tedy v bytě, který byl typicky italský. Když jsme vyšli na balkón, mohli jsme lehce přelézt k sousedům na protější straně uličky. Připadali jsme si jako místní a tak se k nám také chovali. Skvělé bylo, že nám v kuchyni nechali i místní specialitky, ke kterým se dostanu později.

sardinie itálie

Další tři dny jsme měli v plánu postupně dorazit na sever k dalšímu ubytování a přespávat na plážích, což je samozřejmě zakázané, ale po naší zkušenosti nechápeme moc proč, protože nevím, kdo by to dobrovolně chtěl zažít. První noc nás odradila tak, že jsme poté většinou zastavili na parkovišti, holky spaly v autě a kluci vedle něj. Spánek na pláži má několik nevýhod: v noci je zima, lezou po vás brouci, všude máte písek a několikrát se stane, že po pláži někdo jde.

Druhé ubytování jsme našli také přes Airbnb a bylo úžasné! Krásný apartmán se vším co jsme potřebovali. Místní byli moc sympatičtí a docela dobře ovládali angličtinu, takže domluvit se s nimi nebyl žádný problém. Nechali nám opět několik svých specialit: suchary s marmeládou (nepřišli jsme na to proč, ale jed to tam snad úplně každý), fíky, plody opuncie, gigantickou sladkou cibuli, olivový olej a česnek.

sardinie ubytování

Příroda Sardinie

Ale příroda v Sardinii byla úžasná! Je skvělé, že je celý ostrov hornatý a zelený, nečekejte žádnou poušť, je to nádhera. Pláže jsou písčité a moře průzračné. Nejkrásnější pláže jsou na severu, kde jsme strávili 10 dní a každý den jsme objevovali nové pláže. Je skvělé si najít nějakého fotografa ze Sardinie a sledovat ho na instagramu, poté si místo najít na mapě a máte záruku, že uvidíte to nejlepší!

půjčení auta sardinie

Tradiční suroviny Sardinie

Jídlo jsme si samozřejmě moc užívali. Milujeme sýry, takže jsme si koupili bambilión druhů a nemohli jsme si je vynachválit. Dále jsme si vařili často špagety, které jsou krásně tenoučké a s koupenou rajčatovou omáčkou s parmazánem a olivami byly dokonalé! Také jsme zkusili krémová rizota, nejoblíbenější bylo s hříbky a šafránem. Skvělé byli také italské sušenky, luxusní zmrzlina a samozřejmě pizza!

kuchyně sardinie italská kuchyně sardinie

Co nás ale uchvátilo nejvíc, byla pomazánka z parmazánu, která se dala všude zakoupit a byla fakt lahodná. 

Jen škoda, že jsme dříve nevěděli o Eurospinu, což je další z velkoobchodů, ale s Conadem je nesrovnatelně levnější! Takže příště rovnou do Eurospinu. A že opravdu doufáme, že nějaké příště ještě bude, Sardinie má rozhodně co nabídnout.

**

Tak a příště se zase vydáme na další cestu do Itálie!

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Sardegna (Sardinie), Vaše Itálie Označeno s: ,
4 comments on “Vaše Itálie: Sardinie ráj na zemi
  1. JanickeZ napsal:

    Zuzko často jezdíme na dovolenou do Chorvatska, ale vaše články nás stále přesvědčují, že tento rok už by to mohla být Itálie, moc se mi vaše „recenze“ Sardinie a opravdu přemýšlím, že tento rok vezmeme auto a místo do Bašky Vody zamíříme směr jih Itálie. Doporučíte přímo nějaké městečko kde se ubytovat? Děkuji Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků