Vaše Itálie: Cestovatelský nadšenec

Dnešní článek od čtenářky Veroniky nás provede napříč Itálií. Ochutnáme skvělou italskou zmrzlinu a podíváme se nejen do Florencie a Říma, ale také na překrásnou Sardínii…Veronice za článek moc děkuji.

**

Miluji cestování! A dokazuji si to několikrát do roka. Alespoň třikrát v roce někam vycestuji. Ať už je to za poznáním, za pracovní či studijní povinností, nebo za válením se u moře či nakupováním. Pokaždé si to užiji téměř podle svého a s radostí na vše vzpomínám. A alba na mém Facebooku také… 

Během letošního roku (počítaje od ledna do října) jsem z ČR vycestovala celkem sedmkrát, z toho jedenkrát za studijní povinností a jedenkrát na taneční festival. Tři destinace z celkového počtu ale směřovaly právě do Itálie, přesněji do Benátek, Říma a na Sardinii.

Benátky

Do Benátek jsem se vydala s kamarádkami opět po roce. Loňské letní poznávání spojené i s ostrovem Murano a Burano a následná návštěva Lago di Garda jsme letos vyměnily za únorový karnevalový festival. A že to byl zase jeden velký zážitek do mého cestovatelského životopisu. Na krásné a propracované masky jsme během procházek a nákupů narazily několikrát.

Bohužel nám ale počasí nepřálo a tak místo času stráveného focením se s Italy v převlecích, jsme se snažily neumrznout v promočených botách. Jak? No přece zmrzlinovým pohárem v cukrárně. Ale že byl! Není nad pořádný italský kopeček. Opět po roce jsem si ale přivezla nádherný suvenýr v podobě karnevalové masky a dennodenně se ni před usínáním dívám a rozmýšlím nad tím, co vše krásného mi již toto město přineslo.

benátky
benátky mcdonald italská zmrzlina italská zmrzlina řím

karneval benátky benátky itálie

Řím

Řím jsem měla spojený i s Florencií, kterou jsem o další měsíc později navštívila znovu, právě při cestě na Sardinii.
Očekávala jsem od Říma opravdu hodně. Ne že by mě zklamal (to téměř žádné místo, kde jsem doposud byla), ale nejspíš jsem od něj čekala víc.

Na druhou stranu, jednodenní poznávání je opravdu málo. Teplo vás sice sužuje až-až, že už chcete být v klimatizovaném hotelu nebo si dát někde delikátní pizzu (nejlépe se studeným rozprašovačem vzduchu, ach!), ale i tak toho nestihnete pochodit mnoho. Co ovšem stojí opravdu za vidění, je dominanta Říma: Koloseum a Forum Romanum, to mělo opravdu něco do sebe.

řím colosseum pizza
zmrzlina řím

Nádherně dochovaná architektura, neuvěřitelná atmosféra spojena se zvláštními pocity, že se tu před tisíci lety opravdu děly prazvláštní věci. V Římě mě také uchvátila konečně zrestaurovaná Fontána di Trevi a samotná atmosféra města.

Ale to má naštěstí každé italské město a proto se do této země tak ráda vracím. Miluji procházky v úzkých uličkách, vůně toho nejchutnějšího jídla, placení 10 euro za dva kopečky zmrzliny a ochutnávání těch nejlepších al dente těstovin

Florencie

Florencie mě naopak dosti překvapila. Řím zná každý minimálně z nějaké fotky, na obrázku viděl alespoň Koloseum, nebo viděl nějaký film situovaný v Římě. Florencie je v tomto ohledu méně známá, a o to větší měla pro mě kouzlo. Zde jeden den vcelku stačil, ovšem doporučuji vzít si kvalitní obuv, jelikož se tu nesetkáte s rovnou cestou (tak pracně je toto město vybudované).

florencie

florencie tagliatelle italské

Sardinie

Na Sardinii jsem vyrazila právě kvůli zmíněnému tanečnímu festivalu, který probíhal především ve městečku Uta, 20 km vzdáleného od hlavního centra Cagliari. Se souborem jsme zde strávili 10 dní a musím říci, že se opět potvrdila moje italská vášeň, ovšem v lehce menším měřítku.

Cagliari samo o sobě bylo pro mě klasicky pěkně stráveným časem na místě takovém, jak ho pro Itálii přirovnávám. Zbytek našeho času stráveného v Utě a okolních městečkách bylo trošku nezáživné. Ale to je bohužel způsobeno tím, že mám ráda rušnější místa. I sebemenší malebné městečko má svůj typický ruch, které obdivuji, ale tady nebylo nic. Čas strávený u moře byl zasloužený a každý byl za něj vděčný.

Pokud bych se vydala na Sardinii znovu (a to proč ne), zvolila bych severnější část ostrova, která je zase známá i z dokumentů a různých bádání a nachází se zde nádherná krajina, pláže i další místa, co stojí za vidění.

cagliari sardínie
cagliari sardínie cagliari sardínie

A co pro mě Itálie vůbec znamená?

Krom uliček, jídla, nakupování a pár pěkných fotek s rozevlátými vlasy? Je to útěk od reality. To je sice pro mě jakékoliv vycestování z domova, ale v této zemi je to jiné. Má v mém srdci určité místo a rozhodně jsem s ní ještě neskončila…

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Vaše Itálie Označeno s:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků