Rimini…ideální dovolená u moře spojená se zábavou

Spousta Čechů si každoročně vybere Itálii jako ideální destinaci ke strávení na dovolené. Mezi oblíbené oblasti patří rozhodně sever Itálie. Kdo by taky neznal například Bibione, Lido di Jesolo či Rimini, město o kterém si dnes povíme trochu více.

Nachází se v regionu Emilia-Romagna a je zde také jednou z osmi provincií. Rimini je přímořské letovisko mezinárodního ohlasu. Rozkládá se podél Jaderského moře v délce 15 kilometrů a najdeme zde bezpočet hotelů, nočních klubů, barů, mořských atrakcí a sportovního vyžití. Místní pláž se dostala na první místo v Itálii co se počtu návštěvníků týče. Rimini kromě dlouhých pláží nabízí ale mnohem více. Najdeme tu nejen historické centrum města, ale čeká nás tu také spousta zábavy a kultury pro všechny věkové skupiny.

rimini dovolená bibione

Než se pustíme na detailní informace, které by vám mohly pomoci při plánování vaší dovolené v Rimini, tak vám řeknu něco málo slov o mém výletu sem a proč si myslím, že Rimini může být ideální metou i pro vás.

Jaký byl můj výlet do Rimini

Moji cestu do Rimini jsem absolvovala ještě jako těhotná. Konkrétně jsem byla v 6.měsíci a na cestu jsem se vydala úplně sama. V Itálii je skvělé to, že jsou Italové opravdu velmi ochotní a nápomocní. S příručním kufrem jsem si nemusela dělat starosti, každý milerád pomohl kamkoliv ho vynést, snést nebo podržet.

Cestovala jsem letecky z Prahy do Benátek. Jela jsem mimo sezónu (v říjnu) a tak mě letenka pouze tam stála okolo tisícovky (zpáteční z Říma potom dost podobně).

památky itálie rimini

A z Benátek do Rimini? Samozřejmě vlakem! Já už po Itálii snad ani jinak necestuji. Vlaky jsou pohodlné, rychlé a na tu vzdálenost co s nimi ujedete, tak i opravdu levné. Z Benátek sem dorazíte s rychlíkem Frecciarossa (dole na obrázku) či Frecciargento za asi 3,5 hodiny.

Samozřejmě existuje řada kombinací, kdy můžete jet z nádraží Venezia Santa Lucia přímým vlakem (to pak trvá asi 2,5 h), nebo jako já přestoupit v Bologni a zbytek dojet regionálním vlakem. Pokud jízdenky koupíte včas, může vás taková cesta stát třeba i 25 euro.

italský rychlík

Ubytovala jsem se v Airbnb u moc milé paní, která se jmenovala Rossella a pokoj byl opravdu luxusní. Vyrovnal by se s klidem 4* hotelu. Strávila jsem tu pouze jednu noc, ale uměla bych si tu představit třeba i letní dovolenou. Její dům byl asi 5 minut chůze od pláže a asi 10 minut od hlavního nádraží, které je už nedaleko samotného centra.

Moře v Rimini

Přiznám se hned v úvodu, že nejsem milovníkem přeplněných pláží a masového turismu. Miluju romantická zákoutí a pláže, o kterých nikdo neví, nebo kde je lidí opravdu velmi málo. K tomu nesmí chybět kamínková pláž a azurové či tyrkysově zbarvené moře. Tohle všechno v Rimini chybí, ale to neznamená, že zdejší moře nemá turistům co nabídnout. Právě naopak!

moře v rimini

pláže v rimini

moře itálie

V Rimini si přijdou na své ti, kteří milují zábavu, nákupy, sport, noční život, ale také rodiny s dětmi (většími či menšími). Pláže nabízí sportovní vyžití ve formě beach volejbalu, tenisu, zapůjčení šlapadel a podobných sportů, kterých si v létě užijete. Město láká na noční život, obchody otevřené dlouho do noci, gelaterie s velkými kopečky pravé italské zmrzliny a vedle pizzy tu místní konzumují tradiční pokrm piadina (která může být plněná lahodnou mozzarellou, prosciuttem či na jakýkoliv jiný způsob – skvělá je prostě pořád). 

italská zmrzlina gelato

Od města Rimini až po vedlejší město Riccione (kam můžete dojít dokonce i po pláži – já tu cestu jednou v létě absolvovala 🙂 ) vás budou lákat noční bary i diskotéky  – ty nejlepší jsou rozhodně na pláži a dají se najít i takové, kde neplatíte vstup.

Naproti tomu, kdo hledá rodinnou dovolenou, přijde si zde také na své. Pláže jsou široké a děti tu mají hodně místa si vyhrát. Stavění hradů, házení míčem nebo brouzdání se ve vodě, to všechno je tu pro ně ideální. Voda sice není průzračná, zato je zde velmi pozvolný vstup do mořeKromě toho, celá oblast Rimini je obklopená zábavními parky, ke kterým se dostaneme v následujících řádcích.

moře v rimini

moře v rimini

Kdo hledá jak ušetřit každou korunu, tak v Rimini je i spousta pláží, které jsou neplacené. Samozřejmě je potřeba i trochu hledat mezi velkým množstvím těch placených, které náleží k jednotlivým hotelům.

Pokud můžu něco doporučit je to rozhodně úsvit slunce! Já si kvůli němu na podzim přivstala na šestou hodinu, v létě byste museli samozřejmě ještě o něco dříve, ale potom to za to opravdu stojí…

úsvit slunce moře v rimini

moře v rimini úsvit

moře v rimini úsvit ráno

moře v rimini dovolená recenze

moře v rimini dovolená itálie

pláže rimini

moře a pláže v rimini

 

moře v rimini itálie

 

 

Zábavní parky Rimini

Fiabilandia

Nedaleko Rimini se nachází tento zábavní park pro celou rodinu. Byl navržen speciálně pro děti, které zavede do světa magie a fantazie. Najdeme zde hrad kouzelníka Merlina, vláčky z divokého západu, planetárium, kde děti mohou obdivovat více jak 3000 hvězd a zúčastnit se výbuchu supernovy, dále je tu dům hmyzu, Aladinova lampa aj.

Více informací najdete na oficiálních stránkách parku Fiabilandia.

Oltremare

Tento park spojuje moře, zemi a vzduch. Najdeme ho v nedalekém městě Riccione. Není to zábavní park jako takový, spíše se jedná o poučný park spojený s přírodní rezervací. Je ideální pro všechny věkové skupiny, hlavně pro ty nejmenší, kteří se zde mohou také něčemu naučit. Je zde bazén s delfíny, kteří mají připravené krásné představení. Nechybí zde ani akvárium s největší sbírkou mořských koníků všech druhů. Čeká nás také show dravých ptáků a spoustu dalšího.

Více informací najdete na oficiálních stránkách parku Oltremare.

zábavní park itálie oltremare

zábavní park itálie oltremare

zábavní park itálie oltremare

zábavní park itálie oltremare

Italia in Miniatura

Ojedinělý tematický park, který vás provede po celé Itálii. Je zde postaveno 273 miniatur architektonických a historických skvostů z Itálie a Evropy. Projdete se zde po nejslavnějších náměstích, můžete obdivovat z blízka benátské gondoly či se vyfotit před zmenšeninou fontány di Trevi v Římě. Zastoupený je zde každý italský region.

Více informací najdete na oficiálních stránkách parku Italia in Miniatura.

Delfinario di Rimini

Poblíž Rimini najdeme také nádherné delfinárium. 

Více informací najdete na oficiálních stránkách parku Delfinario di Rimini.

Mirabilandia

Zábavní park pro všechny věkové skupiny. Horské dráhy pro ty nejodvážnější, ruské kolo či vláčky pro ty nejmenší. Tento park najdeme poblíž města Ravenna, která je vzdálená z Rimini asi 40 kilometrů. Osobně opravdu doporučuji!

Více informací najdete na oficiálních stránkách parku Mirabilandia.

zábavní park itálie mirabilandia

zábavní park itálie mirabilandia

zábavní park itálie mirabilandia

zábavní park itálie mirabilandia

zábavní park itálie mirabilandia

zábavní park itálie mirabilandia

Aquafan

Pokud se do Rimini vydáte v létě, nesmíte rozhodně minout Aquafan, vodní park číslo jedna v této oblasti. Ztratíte se tu mezi umělými vlnami, tobogány a plážemi.

Více informací najdete na oficiálních stránkách parku Aquafan.

Acquario di Cattolica

Za zmínku ještě stojí akvárium v nedalekém městě Cattolica.

Všechny parky v Rimini a okolí najdete na oficiálních stránkách.

Co vidět v Rimini za památky

Když jsem dorazila do Rimini, rozdělila jsem si půl dne na návštěvu nedalekého San Marina a půl den na Rimini. To je doba, za kterou se v rychlosti dá město projít. Samozřejmě čím déle času si na procházku v historickém centru vyhraníte, tím více si také všechno užijete.

Pokud přijedete na vlakové nádraží, můžete si v nedalekém info centru nechat kufry až do 18 hodin za 3 eura na celý den. Na nádraží v Rimini totiž žádná úschovna zavazadel není. Stejně tak vám tady dají úplně zdarma mapu města.

turistické centrum rimini

Vydáte se hned rovně po hlavní třídě Via Dante Alighieri až dojdete k prvnímu monumentu, kterým je chrám Tempio Malatestiano.

Tempio Malatestiano

Tento chrám je nejdůležitější náboženskou budovou města. Místní mu také říkají „duomo“. Najdeme zde řadu pohanských symbolů (jako například znamení zvěrokruhu). 

památky rimini itálie

památky rimini itálie

 

 

Piazza Tre Martiri

Od chrámu se dostaneme rovnou do centra veškerého dění, na náměstí Piazza Tre Martiri. Hlavní třída se v létě zaplní turisty, kteří si zde užívají nákupy, vychutnávají si italskou zmrzlinu nebo popíjejí aperitiv při noční procházce města.

památky rimini itálie

památky rimini itálie

památky rimini itálie

památky rimini itálie

Arco d´Augusto

Po levé straně uvidíme z náměstí v dáli oblouk Arco d´Augusto, který se stal hlavním symbolem Rimini. Po hlavní nákupní třídě Corso d´Augusto se dostaneme až k němu. Jedná se o nejstarší dochovaný římský oblouk, postaven na počest Césara Ottaviano Augusto v roce 27 před Kristem.  

památky rimini itálie

Porta Montanara

Od oblouku se vrátíme zpět na náměstí a pokračujeme po hlavní třídě Via G. Garibaldi až k dalšímu okraji historického centra, kterým je Porta Montanara. Tento vchod byl jedním ze 4 hlavních historických vchodů do antického Ariminum (dnešní město Rimini). Dalšími třemi jsou porta Romana, Gallica a Marina. 

Castel Sismondo

Nedaleko odsud je už stará pevnost Castel Sismondo, postavena v 15.století.

památky rimini itálie

Fontana della Pigna 

Od hradu se vracíme zpět na Corso d´Augusto a po cestě narazíme na tuto krásnou fontánu a městské muzeum.

památky rimini itálie

památky rimini itálie

památky rimini itálie

Ponte di Tiberio

Odsud už se dostaneme opět po hlavní třídě Corso d´Augusto na slavný římský most Ponte Tiberio postavený v roce 21 před Kristem. Nachází se v podstatě na opačné straně než Arco d´Augusto. Pod mostem teče řeka Marecchia, ke které se váže starý příběh, ve kterém se vypráví, že ďábel slíbil Césarovi Tiberiovi výměnou za duši (která prošla jako první přes most), že most bude během noci dokončen. Proto je dodnes tento most znám také jako ďáblův most (Ponte di Diavolo).

památky rimini itálie

památky rimini itálie

památky rimini itálie

památky rimini itálie

Borgo San Giuliano

Přes most se dostaneme do historické rybářské čtvrti Borgo San Giuliano, kde se zachovaly staré tradice. Najdete tu překrásné barevné domečky, na kterých jsou různé tematické obrazy z rybářského prostředí.

Jde o místo, které prostě musíte navštívit. Pochutnáte si zde na čerstvých rybách, domácích těstovinách a tradičních riminských piadinách. Prostě nejlepší místo, kde se v Rimini najíst!

památky rimini itálie

památky itálie rimini

památky itálie rimini

památky itálie rimini

památky itálie rimini

památky itálie rimini

 

 

**

Věřím, že je toho zde mnohem více k vidění, já toho bohužel za pár hodin tady více nestihla. Snad vám to ale bude stačit, abyste si mohli udělat výlet do Rimini.

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Emilia-Romagna, Tipy na cestování Označeno s:
6 comments on “Rimini…ideální dovolená u moře spojená se zábavou
 1. Moni napsal:

  Ahoj, mužů se zeptat, to jsou Tvé fotky? 🙂

 2. Andrea napsal:

  Kde kupujete takto laciné letenky? Rádi jezdíme do itálie na přelomu května a června. Nevíte jak v tomto období vychází letenka?

  • Zuzka napsal:

   Já je sháním vždycky nejdříve přes stránky Skyscanner. Potom také nejčastěji lítám s nízkonákladovkami Wizzair, Easyjet, Vueling a do Benátek jsem poprvé kupovala letenky přes stránky GotoGate a taky v pohodě 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků