Řím…aneb co vidět za jeden den

Na konci září mě moje nejlepší kamarádka vytáhla na výlet do Říma. Původním plánem byla skoro týdenní dovolená v mém „rodném“ městě Gualdo Tadino (článek zde), kde se každou poslední neděli v září koná úžasný středověký festival (o tom ale později). Jelikož jsme však přilétaly do Říma, rozhodly jsme se tam první dva dny cesty zůstat.

Já jsem během svého života v Itálii byla v Říma už ani nevím kolikrát. Jezdívali jsme tam docela často, protože byl od nás vzdálený jen cca 200 km. Cesta vlakem tam trvala 2 a půl hodiny. Proto jsem souhlasila, že ji tam provedu.

Na prohlídku jsme měly jenom jeden večer a druhý den do 16h. V dnešním článku si řekneme, co všechno se dá v Římě stihnout za jeden den a věřte mi, není toho zrovna málo, když víte kudy jít 🙂

Ubytování a jídlo

Řím neznám úplně perfektně, ale rozhodně se tu dá najít pár míst, kde se slušně ubytovat a neutratit za to příliš peněz. Já jsem kvůli pohodlí vybírala vždycky hotely poblíž hlavního vlakové nádraží Termini. Je to totiž blízko na metro, na vlaky (i směrem na letiště) a do centra se dá dojít za asi 30 minut pěší chůze (např. k monumentu Vittoriano).

Poprvé, když jsem výjimečně přespávala v Římě, jsem se ubytovala v hotelu Al Viminale Hill (odkaz zde). Jako dárek na uvítanou vám dokonce dají voucher na 1 pizzu zdarma v blízké restauraci, kde opravdu hodně dobře vaří.

Po druhé jsem spala v levnějším hotelu Independance Square Inn (odkaz zde), kde byl příjemný personál a velmi jednoduchá snídaně. Na přespání rozhodně stačil. Nachází se taky blízko hlavního nádraží, na opačné straně od toho prvního.

Naposledy, teď v září, jsme byly v hotelu Villa Torlonia, poblíž zastávky metra Policlinico, která je taky relativně blízko na Termini. Tenhle hotel se mi líbil asi úplně nejvíc. Byl totiž v takové pěkné oblasti, plné krásných historických vil a i když byl 4 hvězdičkový, tak nás tam jedna noc stála kolem 50 euro. A to s naprosto úžasnou snídaní!

náš hotel

náš hotel

Co se týče jídla, v blízkosti prvních dvou hotelů mě zaujala restaurace Florian´s  Cafe (odkaz zde). Najíte se tu výborně a za dobré ceny. Mají tu dokonce i happy hour.      

V září jsme naopak narazily s kámoškou na úžasnou „pizza al taglio“ neboli typický italský prodej kousků pizzy. Kdo nezná, je to něco na způsob „fast food“ zařízení, ale podle mně je to dost strašné srovnání, takže bych tomu tak raději neříkala.
Pizza al taglio je vlastně místo, kam si zajdete, koupíte pizzu s sebou (nebo Italové spíše do ruky) a jíte ji při chůzi městem. Uvnitř bývá jen pár židlí, když si chcete sednout. Pizza se krájí na malé kousky a většinou se platí podle váhy. Normálně vás stojí jeden kousek kolem 1-2,5 euro cca, pokud samozřejmě narazíte na místo, kam chodí místní a ne turisti.

ta pizza byla opravdu vynikající

ta pizza byla opravdu vynikající

My jsme objevily úžasnou pizzu Alice Regina Margherita (mají i FB) a dodnes na ni vzpomínám, protože byla opravdu vynikající!

naše oblíbená pizza

naše oblíbená pizza

Co se dá stihnout večer

Moje představa byla taková, že kamarádku provedu pěšky od hlavního nádraží směrem k monumentu Vittoriano a odtamtud potom k osvícenému Colosseu. Co čert nechtěl, poprvé v životě co jsem jela do Říma, tu pršelo. Měly jsme promokavé boty a malý deštník. Zdržely jsme se tedy na pizze a rozhodly se, že zajedeme metrem rovnou ke Colosseu, protože už bylo docela pozdě a byly jsme po cestě dost vyčerpané.

Vystoupily jsme na zastávce Colosseo a prošly se pěšky k Vittoriano, které bylo krásně osvětlené, ale podle mně prostě v noci nevynikne tak, jako ve dne. Cestou zpět jsme šly na nejbližší metro, opět ke Coloseu (u Vittoriana žádné metro nestaví, zatím). Tam jsme v v dešti prošly rychle okolí a mrkly na Fori Imperiali, které upřímně nebyly v noci vůbec vidět. Vítězný oblouk vidět byl, tak jsme se pokusily si ho alespoň vyfotit, ale fotka je dost nekvalitní, tak ji sem pro vás ani dávat nebudu 🙂

A závěr? Večer se dá pár věcí stihnout, jen nesmí pršet 🙂 . Pokud chcete pár hodin pocourat po Římě, doporučuju noční Colosseum, Vittoriano a okolí. Osvícený Řím je moc pěkný a věřím, že určitě i kdekoliv jinde, u ostatních památek.

Ceny dopravy

V Římě se rozhodně nejlépe cestuje metrem. Oficiální stránky najdete zde. My si koupily 24h jízdenku za 7 euro na osobu, která platí od prvního označení. Pokud se chystáte na jeden den, dá se Řím zvládnout celý pěšky (k tomu se za chvíli dostaneme). Pro pohodlí se ale můžete samozřejmě svézt metrem, záleží taky kde budete bydlet.

Na trasu, kterou vám ukážu, by vám ale měly stačit pouze dvě klasické jízdenky na metro, každá stojí 1,5 euro. Jedna poslouží od Termini k Vatikánu a druhá od Colossea zase na Termini. POZOR, jakmile vystoupíte z metra, už nemůžete zpátky. Tady mají ty obyčejné jízdenky prostě na jednu jízdu metrem. Na cestu zpět potřebujete další jízdenku, i když by vám ještě ta první platila.

Co jde stihnout za jeden den

Podle mého ideální trasa na jednodenní návštěvu Říma může být ta, kterou vám teď popíšu. Nastavte si budík na brzo ráno, protože bude potřeba vyrazit už kolem 7.hodiny! (pozn. my s kámoškou dorazily tentokrát opravdu pozdě, až kolem půl 10 k Vatikánu a taky se to dalo stihnout, ale lepší je opravdu dorazit dřív a projít si to všechno s klidem a to počítám i delší pauzu na oběd).

1. Vatikán

Sedněte na metro a vyražte přímo k Vatikánu, zastávka Ottaviano. U Vatikánu bude obrovská spousta lidí, asi celoročně. Abyste se vyhnuli fronám, tak je nejlepší tam být už tak kolem 7:30 ráno. Sice vás čeká kontrola, jestli u sebe nemáte zbraně a tak, ale to vám zabere jen pár minut. Vatikán rozhodně stojí za to a čekat dlouhou frontu by rozhodně nebylo moc příjemné.

tohle je odstrašující případ fronty, když dorazíte pozdě

tohle je odstrašující případ fronty, když dorazíte pozdě 🙂 my jsme ji ale nenápadně přeskočily 🙂 pssst…

Zvenčí vás uchvátí pohled na baziliku San Pietro, krásné to je ale i vevnitř. Zaručuji vám, že tak velký kostel jste ještě neviděli! A když vyjdete ven, tak pohled na obří náměstí vás dostne podruhé. Po pravé straně si všimněte vatikánské švýcarské stráže. Mají moc pěknou tradiční uniformu 🙂

vatikán řím

bazilika svatého petra

bazilika svatého petra řím

pohled na část náměstí a baziliku

vatikán řím dovolená

nádherné fontány uprostřed náměstí

náměstí vatikán

obří vatikánské náměstí

švýcarská stráž ve vatikánu

švýcarská stráž ve vatikánu

seznam papežů

uvnitř vatikánu nesmíte minout seznam všech předchozích papežů…seznam je opravdu dlouhý

vatikánské pošty

vatikánská pošta..samý tajnosti tady..

2. Castel Sant’Angelo

Jakmile vyjdete z Vatikánu, půjdete pořád rovně po cestě, která vás dovede až k hradu Castel Sant´Angelo. Uvnitř jsem nikdy nebyla, ale jelikož vypadá jako většina podobných italských pevností, tak uvnitř nečekejte, že uvidíte něco extra. Dost pravděpodobně tam budou jenom zdi a malá okýnka. Ale to už nechám na vás. Takže my udělaly pár fotek a vydaly se dál.

andělský hrad

andělský hrad

3. Ponte Sant´Angelo

Přímo naproti hradu přejdete přes most Ponte Sant´Angelo. Lemují ho krásné sochy a právě odtud máte i krásný výhled na řeku Tevere a vatikánskou kupoli.

most sochy řím

most sant´angelo

výhled z mostu na vatikán

výhled z mostu na vatikán

výhled z mostu na vatikán

výhled z mostu na vatikán

4. Corte Suprema di Cassazione

Běžte podél řeky pořád doleva až dorazíte k dalšímu mostu – Ponte Umberto I. Most přecházet nemusíte, ale stačí když se podíváte na protější stranu, kde se nachází nejvyšší soud Corte Suprema di Cassazione v krásné historické budově.

Od mostu půjdete prakticky pořád rovně až dorazíte k náměstí Piazza Navona.

5. Piazza Navona

Je nádherné oválné náměstí plné fontán, soch a kašen. Spousta lidí už mi řekla, že se jim toto náměstí líbí mnohem více než samotná Fontana di Trevi. Najdete tu zde i pouliční malíře, kteří doplňují romantickou atmosféru společně s hudebníky.

náměstí navona

náměstí navona

náměstí navona řím

náměstí navona a pouliční malíř

náměstí navona

náměstí navona

náměstí navona - sochy a fontány

náměstí navona – sochy a fontány

náměstí navona - sochy a fontány

náměstí navona – sochy a fontány

6. Pantheon

Od náměstí už to máte jenom kousek k monumentu Pantheon. Je to antický chrám postaven v roce 27 před Kristem a je věnován všem bohům – přítomnosti, minulosti i budoucnosti. Když tam vejdete, překvapí vás kulatý otvor ve stropu.

Je tam naschvál, prý kvůli přírodnímu osvětlení od slunce. A pokud prší? Chrám je navržen tak, že se podlaha lehce sklání ke středu, kde si můžete všimnout otvorů v podlaze, kam dešťová voda odtéká.

pantheon řím

pantheon

pantheon

úchvatný pantheon

7. Palazzo Montecitorio

Od Pantheonu se lehce dostanete k poslanecké sněmovně na náměstí Monte Citorio. To když přejdete tak uvidíte vysoký egyptský obelisk Colonna di Marco Aurelio.

8. Fontana di Trevi

Asi nejslavnější římská fontána. Bývá tu hromada turistů, ale i přes ně se dá krásně vidět, protože je opravdu obrovská. Tradičně se do fonány házejí mince, které by vám měly splnit přání.

pozn. momentálně je v rekonstrukci, takže uvidíte pouze lešení

9. Piazza di Spagna

Od obelisku půjdete trochu delší cestou po hlavní ulici Via del Corso až se dostanete do slavné „luxusní třídy“ Via dei Condotti. Tam si můžete nakoupit u slavných značek jako je třeba Louis Vitton, Bulgari, Gucci atd.

Tahle ulice vás dovede přímo na náměstí Spagna, kde uvidíte zajímavou fontánu Barcaccia ve tvaru lodě. Ze spodu uvidíte schodiště, které rozhodně musíte vyjít. Nahoře vás čeká kromě obelisku a chrámu Trinita dei Monti i úžasná výhled na celý Řím.

piazza di spagna

úplně nahoře najdete první krásný výhled

řím spagna náměstí

další výhled na řím a střešní zahrady

náměstí spagna

tady bych chtěla mít zahrádku…

náměstí spagna

výhled je opravdu nádherný

10. Giardini del Quirinale

Od náměstí už můžete vyrazit směr Vittoriano. Nejdříve však minete zahrady Quirinale, které jsou otevřené pouze 2.června na státní svátek republiky. Určitě však stojí za to, jsou postavené v období roku 1600 a pyšní se nádhernou romantickou zahradou a jinými historickými monumenty. Tady už záleží, kolik času ještě v Římě máte. Já tam nikdy nebyla, takže nevím na jak dlouho může být jejich prohlídka.

11. Palazzo del Quirinale

Je oficiálním sídlem prezidenta republiky. Palác neví kdovíjak krásný, ale když už budete v Římě a máte to po cestě, tak se tu samozřejmě můžete stavit. Dělají se i prohlídky uvnitř, ale já jsem tam nikdy nebyla a za jeden den byste je určitě nestihli, pokud chcete vidět to nejdůležitější z Říma.

Pokud dorazíte až sem kolem 16.hodiny (platí celoročně kromě léta), tak si tu určitě počkejte na výměnu stráží, protože ta opravdu stojí za to. Italská armáda má totiž spoustu různých jednotek a přehlídka je tak opravdu pestrá a zajímavá. V 18h se tu uskuteční pouze v létě.

12. Vittoriano

Cestou se pak dostanete k monumentu neznámého padlého vojáka. Myslím si, že je Vittariano jedním z nejúchvatnějších monumentů, na které můžete v Římě narazit. Stavba je obrovská, nadchne vás asi 20 metrová socha koně, sousoší na úplném vršku, plápolající oheň, který střeží stráž.

vittoriano a stráž

vittoriano a stráž

plápolající oheň

plápolající oheň

Uvnitř si můžete prohlédnout válečné muzeum a pokud vystoupáte dostatečně vysoko (pozn. stačí po schodech, je tu i výtah za 7 euro, který vás vyveze ještě výš, ale podle mně je to zbytečné), tak na vás čeká úžasný výhled na celé Fori Imperiali a Coloseum.

vittoriano řím

výhled na bílé vittoriano cestou od colossea z fori imperiali

vittoriano řím

úchvatné vittoriano

sochy na monumentu

sochy na monumentu

vittoriano je prostě obrovské

vittoriano je prostě obrovské

náměstí vittoriano

náměstí vittoriano

výhled z monumentu řím

výhled z monumentu

výhled na fori imperiali

výhled na fori imperiali

výhled řím

další výhled

výhled na coloseum

výhled na coloseum

fori imperiali z vittoriana

fori imperiali z vittoriana

řím

prostě řím

řím dovolená

nádhera..

řím

návštěvička!

antický řím

výhled…

13. Campidoglio

Hned vedle Vittoriana najdete schodiště, které vás dovede na náměstí Campidoglio. Nejdříve minete slavnou vlčici krmící Romula a Rema, potom římskou radnici a uprostřed náměstí krásnou sochu Marca Aurelia.

vlčice - romulus a remus

vlčice – romulus a remus

náměstí campidoglio

náměstí campidoglio

touhle cestou zase sejdete z náměstí k fori imperiali

touhle cestou zase sejdete z náměstí k fori imperiali

14. Fori Imperiali

Až vyrazíte od Vittoriana směrem ke Colosseu, tak minete Fori Imperiali neboli pozůstatky antického Říma. V podstatě vše důležité vidíte cestou směrem ke Colosseu. Jinak vstup přímo dovnitř se platí, ale podle mého je to zbytečné, tedy pokud nechcete přesně vědět co který kámen znamená.

césar řím

caesar vás po cestě vítá..

fori imperiali řím

fori imperiali

fori imperiali řím

fori imperiali

 

 15. Colosseo

Coloseum je vidět už z dálky, takže podél hlavní ulice dorazíte až k němu. Vnitřek Colosea nechám na vás. V podstatě je to jedna velká ruina, kde nic kromě obrovského prostoru a kamení neuvidíte. Mně osobně se líbí mnohem více zvenčí.

coloseum

coloseum

16. Arco di Costantino

Hned vpravo od Colosea uvidíte vítězný oblouk Arco di Costantino. Když podél něho půjdete pořád dozadu tak dojdete až ke slavnému Circo Massimo.

arco costantino

arco costantino

17. Circo Massimo

Je to slavné římské závodiště, které je dnes však pouze obrovský zarostlý ovál. Takže nic extra tu neuvidíte, kromě zážitku z toho, že stojíte na místě, kde se kdysi Římané proháněli na koních.

Nejlepší období na Řím?

Asi nejmíň lidí jsem v Římě zažila v únoru. Bylo pořád krásně a chodili jsme jenom v mikině. Jinak září je hodně turistické, u Vatikánu byla neskutečná fronta a všude v ulicích bylo opravdu hrozně moc lidí. Zato v létě by to mohlo být o chlup lepší co se týče turistů, ale vedro je v Římě opravdu pekelné, tak těžko říct, kdy to je asi nejlepší.

Tak doufám, že se vám článek líbil a brzy mi dáte vědět, jak se vám v Římě líbilo!!!

uličky říma

uličky říma

 

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Lazio, Tipy na cestování Označeno s: ,
16 comments on “Řím…aneb co vidět za jeden den
 1. Tomáš K napsal:

  Dobrý den.
  Děkuji moc za tipy. Jsem si jistý, že je určitě využiji. Byť asi nebudu mít tak pěkné fotky 🙂
  No a že je využiju bude asi ten problém. Bude nás víc a půlka z nás bude nadšená z běhání po památkách, ale potřebujeme po čase uklidnit tu druhou půlku nějaký trhem nebo obchoďákem při ruce.
  Buď v centru, případně bydlíme na Furio Camillo.
  A ještě budeme mít jednoho, čtyřletého člena.
  Měla byste také nějaký tip? Nějaký výběh, hřiště, zábavu?

  Děkuji moc za pomoc..
  Tomáš

 2. Míša napsal:

  Tenhle článek je plný užitečnýcj informací a nádherných fotek! Již dlouho se do Říma chystám, tak snad se brzy zadaří a článek si ukládám do té doby, jsem pomalá, takže si t hezky rozložím i do více dní 🙂

 3. Maykl napsal:

  Díky za rady, zítra tam mám pár hodin, tak zkusim proběhnout aspoň ňeco… 😉

 4. Roberto napsal:

  To jsi nás nepotešila, za chvíli vyrážíme a čeká tam na nás 33stupňů a nesnáším lidi, fakt nevím jak tohle dám..😆😆

  • Zuzka napsal:

   To mě mrzí 😀 . Ale je to tak. To ale platí všeobecně snad na všechny takhle profláklý turistický města. Nechcete pak poslat nějaký článek, rady a tipy pro další čtenáře blogu, co se tam chystají? 🙂 .To by bylo super.

   • Roberto napsal:

    Zkusím, jedeme tam na dva dny, tak uvidíme co stihneme v tom pařáku:))

    • Zuzka napsal:

     Tak super! Budu se těšit. Třeba i tipy jak přežít pařák v Římě se budou hodit 🙂

     • Roberto napsal:

      Ahojte všem, tak píšu jak jsme se dohodli. Napíši to stručněji: dva dny v Římě bylo málo, ale viděl jsem mnoho. Památky jsou skvělé, některé ohromující, Colloseum mezi ně nepatřilo:) jinak je všude bordel, špína, smrad černošská ghetta, Indové, a nejspíš i nováčci z blízkého východu. Koše jsou jen v centru města a jen zřídka. Kočku jsem viděl jen jednu, ale za to graffity ty jsou všude a teď nepíšu o vyhlášeném římském streetartu slavných umělců. Celé metro je pomalované. Dejte si gelato v ulici Corso, za hotel si radši připlaťte v centru města. Angličtinu moc nepotřebujete, vybavte se jak pláštěnkou, tak i slamákem a rozprašovačem na kytky:). Vše si naplánujte, památky jsem prošel přesně podle návodu na této stránce a super.
      Dejte si kávu, netočte videa v metru a nechoďte bez bot do památek ani když prší:) zajeťte si k moři i s přestupem asi 45 min. Voda je teplá, čistá, maj tam černý písek a všude mušle. Takhle vidím Řím já. Díky

      • Zuzka napsal:

       Super, moc díky za komentář! I takhle vypadá Řím a jsem ráda, že ho někdo takhle taky popsal a přidal pár tipů a rad, který jsou praktický 🙂 Mě osobně metro taky docela děsí a je škoda, že taková slavná destinace jako Řím není schopná s tím něco dělat. Jako se zbytkem zmíněných věcí…

       • Roberto napsal:

        Přijde mi, že tam jsou docela líný a je vidět ta chudoba, že tam nejsou peníze, asi tomu trochu pomohli taky cizinci.

 5. Milano napsal:

  Vazena pisatelko,to co snazite popsat ,(„hrupky“) nepocitaje, je prinejmensim zavadejici navod , jak navstivit a poznat Rom. To se podivejte na dobre zpacovany cestopisny film a vyjde to levneji s trvalejsim zazitkem. Verte mne ,jsme tu treti den , ale to ,jak popisujete nektere pamatky v Rime,,tak to proste nejde. Zkuste vystoupat na kopuli S.Pietro.videt Laterano,videt muzea ve Vatikanu,navstivit hrob Sv.Pavla,videt slavne sochy Michelangela B.,poslechnout si v nedeli papeze z balkonu a zejmena videt Sixtinskou kapli.Samozrejme vcetne Vami popisovanych mist.Mnoho dalsich cestovatelskych skalpu. Bye. Diskuse z me strany uzavrena. Z Řima Milan.

  • Zuzka napsal:

   Vážený pisateli, děkuji za komentář. Na začátek bych se vás ráda zeptala, zda jste článek četl celý? Protože jestli ano, tak víte, že se nejedná o žádný návod jak navštívit Řím. Ale pouze o pár tipů co v Římě vidět a to pouze za JEDINÝ den. Za tak krátkou chvíli není možné navštívit ani kopuli, ani jakékoliv muzeum, natož si v neděli poslechnout papeže…A už vůbec ne všechno dohromady. Ostatně, tuto informaci v článku najdete. Budu moc ráda, když mi zašlete váš vlastní článek s radami a tipy na výlety. Moji čtenáři, kteří se chystají do Říma na více dní, ho určitě uvítají 🙂 .

 6. Alexandra napsal:

  Dobrý den, moc děkuji za krásný článek. Chci se zeptat, opravdu se dá tohle všechno stihnout za jediný den? Jedeme do Říma za týden a chci se zeptat, je třeba si předem zamlouvat vstupenky, nebo se to opravdu dá zvládnout až tam? Děkuji a zdravím.

  • Zuzka napsal:

   Dobrý den, určitě jde 🙂 Přesně tuhle trasu jsem si prošla vždycky když jsem byla v Římě. Záleží ale samozřejmě na vás, co chcete vidět. Třeba vatikánské muzeum je opravdu na dlouho a stojí se tam dlouhá fronta, já osobně jsem tam nikdy nebyla. Jaké vstupenky máte na mysli přesně? Na tutto trasu vlastně ani žádné nepotřebujete, protože obdivujete monumenty z venku 🙂

3 Pings/Trackbacks pro "Řím…aneb co vidět za jeden den"
 1. […] cesty vedou do Říma a ani naše se v tomto nelišila. Když se vám konečně podaří vymotat se z předměstí, brzy […]

 2. […] z plánovaných dvou hodin na desátou večer, takže jsme si neplánovaně užili noční prohlídku Říma, do kterého jsme dorazili v sedm hodin navečer. Vyhnuli jsme se tak alespoň rozpálenému […]

 3. […] hoďku a půl být ve Florencii (která rozhodně za návštěvu stojí), za necelé tři hoďky v Římě nebo za dvě a půl hoďky v dechberoucích […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků