Pasta Krusta…italská restaurace v centru Prahy!

O víkendu jsem si udělala výlet do Prahy, abych navštívila kamarádku z Erasmu ve Veroně. Bydlíme od sebe sice necelých 80 km, ale stejnak nám to vždycky nějak nevyjde a sejdeme se tak jednou za dva roky.

Na oběd jsme si vybraly italskou restauraci Pasta Krusta, od kterých jsem dostala pozvání, abych omrkla, jestli jejich kuchyně je opravdu „italská“ 🙂 Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená a jsem ráda, že konečně na můj web můžu zařadit restauraci, která je opravdu italská a ne „česko-italská“.

pasta krusta restaurace

Domácí těstoviny

Nikdy, ale v zásadě nikdy si nedávám v místních „italských“ restauracích těstoviny. Je to taková moje zásada nebo spíš strach. Za prvé, např. těstoviny Aglio Olio Peperoncino si udělám doma lépe a za náklady kolem 30 Kč, to platí i pro ostatní, za druhé nemusím mít strach, že těstoviny budou rozvařené a budou na nich prováděny experimenty.

V restauraci Pasta Krusta jsem si poprvé v ČR objednala těstoviny, riskla jsem to. Ale už od pohledu vypadaly kvalitní, líbilo se mi hlavně, že mají domácí čerstvé těstoviny a plněné mají dovežené z Itálie (tak mi to bylo řečeno u kasy a nakonec se ukázalo, že tomu asi tak je, byly dost kvalitní). Na výběr tu mají plněné: tortellini a ravioli, domácí čerstvé tagliatelle a myslím, že ještě jedny a pak krátké těstoviny, klasika. Ke každým těstovinám si můžete pak nakombinovat jednu vybranou omáčku.

ravioli s máslem a šalvějí plněné ravioli s máslem a šalvějí italská restaurace Praharavioli s máslem domácí

Je to vůbec restaurace?

Restarace to úplně není. Je to něco mezi fast foodem a self-service, ale pěkně udělané. Přijdete, vezmete si tácek, na něj si naložíte z pultu co chcete (na výběr máte několik různých dezertů, balené šunky, italská voda San Pellegrino aj.), pak dojdete ke kase a tam si objednáte jídlo – buď těstoviny, salát nebo polívku. Předkrmy ani masa tu nemají, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. I tohle je dostačující kombinace, ze které se člověk kvalitně nají. Následně kuchař přímo před vámi připraví jídlo a během pár minut a vy si ho pak na tácu odnesete do vrchního patra, kde je pěkné útulné prostředí, které vypadá jako restaurace. Co se mi líbilo byla originalita – všude místo klasických stolních kytek měli bazalky v květináči, pěkně to tam provoněly.

italská restaurace Praha italská restaurace Praha italská restaurace Praha domácí těstoviny čerstvé těstoviny

Co bezlepková dieta?

Bohužel, tady nás trochu restaurace zklamala, kamarádka totiž potřebuje těstoviny bez lepku a tak si v hlavní nabídce nemohla žádné vybrat. Naštěstí nám vyšli docela pěkně vstříc a nabídli kamarádce salát s kozím sýrem a vývar bez těstovin. Ona byla spokojená a já teda taky.

salát s kozím sýrem salát s kozím sýrem salát s kozím sýrem

Co jídlo?

Jídlo bylo vynikající, tak dobré ravioli s máslem a šalvějí jsem si naposled udělala doma sama, takže sem byla opravdu spokojená 🙂 Kámošky salát byl snad nejlepší salát, co jsem kdy jedla, měli na něm jakýsi brusinkovo-medový dresink, který nám moc chutnal a krusta sýra byla krásně křupavá. Polívka u nás taky zabodovala. Vývar byl poctivý, plný masa (to už jsem dlouho neviděla) a domácí těstoviny v něm byly taky skvělé. Jako dezert jsem si vybrala tiramisu, tam se krásně pozná jestli to někdo myslí s italskou kuchyní vážně a byla jsem s ním nakonec taky velmi spokojená. Poprvé mi někdo udělal tiramisu s poctivou dávkou piškotu a ne jen sklenici plnou krému, jak tomu často bývá. Kámoška měla čokoládový mousse – strašně dobrá věc! Všechno jsme to zapily bílým Pinotem Grigio z Benátska a perlivou vodou San Pellegrino.

poctivý vývar a těstoviny dezert tiramisu tiramisutiramisu

 

Personál – dva příjemní kuchaři

Personál tvoří dva týpci, jeden nás obsluhoval u kasy a další byl kuchař (ten se trochu styděl, tak se mi nepovedlo ho vyfotit). Oba moc sympatičtí, pomohli nám s výběrem a taky vynést naše plné tácy do schodů, jelikož jsme si objednaly celou láhev vína, tak jsme to trochu nezvládaly 🙂

italská restaurace Praha

Závěrem

V restauraci jsem byla moc spokojená. Jsem ráda, že existuje slušná italská restaurace s pěkným výběrem jídla a kvalitní italskou kuchyní. Konečně! Ceny jsou podle mne taky ok. Když bych si měla vybrat menu tady za cca 180 Kč a např. big Mac menu v Mekáči, tak bych rozhodně zabrousila sem, protože se tu člověk dobře nají a je tu pěkné domácí prostředí. A já mám takovéhle malé útulné restaurace moc ráda! 🙂

Co je potřeba vytknout je pár technických chyb: v menu je špatně napsaná omáčka Ai Quattro Formaggi – quattro je potřeba napsat se dvěma t. Další věc je počeštělá omáčka s kuřetem, kterou mají v nabídce. Není potřeba to na menu v Čechách za každou cenu cpát. Jídlo tu mají výborné, tak není potřeba si recepty vymýšlet, stačí tam nechat všechny ty italské. Jinak ostatní bylo ok.

pravá italská restaurace Praha

pravá italská restaurace Praha italská restaurace Praha

 

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Italské restaurace v ČR, Nejnovější recepty Označeno s:
One comment on “Pasta Krusta…italská restaurace v centru Prahy!
  1. Jana Vítková napsal:

    Dobrý den, v restauraci jsem byla 12.12.2015 a měli i bezlepkové těstoviny.
    Dobrou zkušenost s jídlem mohu potvrdit.

    Jen bych poprosila slečnu, která píše tento zajímavý blog, aby nehodnotila u restaurací gramatické chyby v menu. Zopakujte si prosím používání mě/mně a místo když by používejte správně kdyby atd. Prostě: kdo chce něco hodnotit, měl by to sám používat bezchybně. A to Vám ze srdce přeji. Jana Vítková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků