Festa di San Valetino…Valentýn v Itálii a úžasné menu plné afrodiziak!

Svatý Valentýn byl mnich, který žil ve městě Interamna Nahars kolem roku 200 v antickém Římě za vlády císaře Claudia II. Dnes je město taky známé jako Terni, které se nachází na jihu Umbrie. Valentýn za svůj život dokázal dle legendy učinit různé zázraky, proto byl učiněn svatým. Jedním z nich bylo například navrátit zrak slepé dívce.

Italové jsou velcí romantici a nedají dopustit na velká gesta 🙂 Ono nakonec je to všude na světě skoro stejné. V krámech najdete přáníčka, dekorace se srdíčky, akce na plyšáky a bonboniéry. Slevy pro páry všude kam se podíváte, např. v kinech,  v divadlech nebo jsou v nabídce výhodné akce pro páry.

Čím se ale Itálie trochu odlišuje od zbytku světa je samozřejmě jídlo. Italové rádi chodí na honosné večeře ve skupině s kamarády nebo naopak berou svůj protějšek na menší, ale velmi romantickou večeři na nějaké pěkné, zajímavé místo. My jsme takto například byli s kamarády v jednom nedalekém městě, které bylo blízo u moře. Na název si už nevzpomenu, ale byl tam krásný hrad, kde jsme se po obřím obědě byli k večeru projít. Italové, ač teď dost trpí krizí, jsou milovníky utrácení za pěkné nebo dobré věci. Především to platí v případě, že se jde na slavnostní oběd nebo podobnou příležitost.

Pro příklad, my jsme právě jeli na takovýto pěkný oběd do restaurace s mořskými plody (kdo neví, tyto restaurace jsou v Itálii nejdražší, mořské plody ač si je dáte u moře, nejsou nikde levné). Jídlo nás vyšlo na zhruba 60 euro na osobu. Na takovýchto akcích, když jste velká skupina jako byli my, tak to funguje většinou tak, že se objedná hromadně a účet se pak rozdělí rovnoměrně mezi všechny. Bylo to opravdu hodně jídla, hodně chodů a hlavně hoodně vína 🙂 Na závěr pěkně limoncello a pak to pořádně rozchodit procházkou po hradě a po pláži 🙂 Takový oběd vám zabere i několik hodin. Pokud si dobře pamatuju..začli jsme jíst kolem 13h a skončili kolem 17h…tak asi tak pro představu.

Vzhledem k tomu, ale že jsme v Čechách napadlo mě nabídnout vám nápad na skvělé valentýnské menu, pro které nebudete muset jezdit až k moři a všechny ingredience si u nás krásně najdete 🙂 Na co je potřeba myslet, když připravujeme speciální oběd nebo večeři pro svou drahou polovičku? No na pořádné vícechodové menu (abychom se alespoň trochu přiblížili těm italským), kde nesmí chybět pěkná dávka afrodiziak 🙂 Určitě spousta z vás ví, že některé ingredience dokážou pořádně rozproudit chuťové buňky (a nejen ty), proto jsem si pro vás připravila něco opravdu výjimečného, plného těch nejlepších delikates 🙂

Co tedy můžete uvařit na Valentýna?

1. předkrm (bruschetta s lanýžem): bude v něm mít roli česnek, ančovičky a lanýže (o lanýžích a česneku se všeobecně ví, že jsou silnými afrodiziaky a uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky (recept tady)

2. hlavní chod (špagety s lanýži a žampióny): tady přidáme taky pěknou dávku lanýžů, žampiónů, česneku a výborného italského sýra (recept tady)

3. dezert (panna cotta): luxusní spojení smetany, jahod, borůvek a čokolády (nebude tedy chybět silné spojení hned několika vyjímečných afrodiziak jako je čokoláda, jahody a pěkně schované chilli) (recept zde)

4. sladký přípitek (jahody s červeným vínem): opojíme se jahodami v netradičním provedení 🙂 (recept tady)

 

Kdo z vás pozná o jaké město lásky se jedná? 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Aktuality a zajímavosti z Itálie, Nejnovější recepty, Rady a tipy k italské kuchyni Označeno s:
One comment on “Festa di San Valetino…Valentýn v Itálii a úžasné menu plné afrodiziak!
  1. irča napsal:

    Ahoj, že by Verona

3 Pings/Trackbacks pro "Festa di San Valetino…Valentýn v Itálii a úžasné menu plné afrodiziak!"
  1. […] receptem. Pokud by vás zajímaly další tipy na valentýnské menu, podívejte se na můj straší článek zde, kde jsem pro vás připravila několik chodů z těch nejlepších afrodiziak […]

  2. […] tomu unikne :). Ale zas máte mimořádnou příležitost si to užít. Zuzka včera publikovala italský valentýnský menu. Já dneska teda přináším tipy a nápady vztahující se k snídani. Všechny z nich jsou […]

  3. […] a čím zapíjet celou romantickou valentýnskou večeři? No „opilými“ jahodami Můžete si je dát jako aperitiv,  popíjet je v […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků