Vaše Itálie: Srdeční Italové

O dnešní krásný článek se s vámi podělil pan Ivo. Za jeho zaslání mu děkuji..
**
 
Úkol zní napsat něco o Itálii, tak já budu psát, dokud mne někdo nezastaví, třeba to na půl stránky vyjde.
Ono je totiž podstatné, že nemá smysl psát, jak je Itálie krásná. Kdekoliv vás vysadí, v Dolomitech, Toskánsku, u moře, na Sardinii, je to jedno. Ani nemá smysl psát o jakémkoliv jídle, které vám naservírují, protože i ty dršťky, které bych doma do pusy v životě nedal, jsou v římské zahradní hospůdce určitě vynikající…

Italové jsou dobří a srdeční lidé

Celá podstata je v tom, že Italové jsou veskrze dobří a srdeční lidé, což naprostá většina Čechů neví a žijí v představě líných a vychytralých lidí tmavší pleti přirovnávajíce je k našemu nepříliš oblíbenému etniku. Abyste poznali Itálii, musíte mezi lidi, nestačí jet do pětihvězdičkového hotelu na pláži a nechat se obsluhovat Poláky. Já jsem měl to štěstí, že první moje cesta  byla s manželkou, stopem a s tak málo penězi, že jsme si dávali tu nejlevnější zmrzlinu, která ale je nejlepší na světě nejen v San Gimignanu, ale třeba i na jakémkoliv vlakovém nádraží.
itálie venkov

Itálii je prostě nejlepší poznat přes zážitky

A tak se vám stane, že třeba….stopujete u silnice, přiřítí se Carabiniere, vezmou vám batohy, naloží do kufru, strašně na vás křičí, strkají vás do policejního auta, ujedou s vámi pár kilometrů, zastaví, s úsměvem vám zase vyndají krosny a v klidu vysvětlí, že tam, kde jste stopovali, byl zákaz. že tam byste dostali pokutu.
 
Nebo vás u cesty osloví starší pán s otázkou, kde dnes budete spát, a když mu vysvětlíte, že to opravdu nevíte, vrátí se za chvíli autem a odveze vás na svůj zámek, poskytne vám ložnici ve velikosti našeho bytu a pozve vás na večeři, kde vám vysvětlí, že to hovězí na víně, které se podává, bylo v troubě asi patnáct hodin a vy nemáte slovní zásobu na to, abyste jim řekli, že to je to nejlahodnější, co jste v životě pozřel a k tomu to Chianti v zaprášené láhvi a potom ten pistáciový dortík, vše završené zlatě svítící grappou a usínáte s pocitem, že nic lahodnějšího už nejde zažít (ale jde! kdykoliv a téměř kdekoliv v této zemi).
italské jídlo
Nebo vám zastaví vlasatý Ital s řetězem na krku a pod vlivem mafiánských filmů počítáte poslední okamžiky života, jenže ten frajer zjistí, že jste čeko a že on měl krásnou “ččešska”, on ji moc milovat, tak sundá střechu auta, pustí Adrianna, zpomalí, protože tak lépe slyšet musica! a vy se díváte na to innamorato pazzo a jste šťastní s ním, jak vzpomíná na svoji Češku, matně si vzpomínám, že křičel Mia Zuza!!!! nebo to bylo jiné jméno????
 
Itálie se musí prožít!!!!!!!!!!!
italské víno chianti

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Vaše Itálie Označeno s:
One comment on “Vaše Itálie: Srdeční Italové
  1. Ivo napsal:

    Ted si to čtu, po půl roce, co jsem to během deseti minut napsal s motivací, že vyhraju nějaké sýry…a není to špatné, hlavně je to všechno pravda…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků