Vaše Itálie: Benátský sen

Dnes mám pro vás další krásný článek od čtenářky Katky, které tímto za jeho zaslání moc děkuji. Tak trošku jsem si díky němu zavzpomínala na jedno z nejhezčích italských měst – Benátky a na velmi podobný příběh, který jsem sama při jejich návštěvě zažila…
**
 
Před dvěma lety jsem měla možnost navštívit, společně smojí kamarádkou, pobřeží severní Itálie. Nešlo tedy nenavštívit Benátky, město renesance a centrum italské kultury. Musím se přiznat, že italskou kulturu miluji a obzvláště pak renesanční umění. A proto jsem v tomto městě nevěděla kam dřív s očima.
 
Cítila jsem se jako Alenka v říši Divů. Všude na mě dýchalo umění. Nemluvím jen o architektuře, která je zde bezpochyby úžasná, ale i o celkové atmosféře. Musíte však pominout všudy přítomné turisty.
benátky
 
Jak známo Benátky jsou pověstné svými uličkami a nemalý počet turistů zde měl možnost zabloudit. I my mezi ně patřily. Pamatuji si to jako dnes. Bylo těsně po třetí hodině, když jsme zjistily, že si nejsme jisty, kde to přesně jsme.
 
Vím to, jelikož jsme zrovna byly na jednom z mnoha malých náměstí a zrovna odbíjela třetí na kostele. Místo toho, abychom našly správnou cestu, jsme bloudily čím dál víc.
benátky
 
Lidí ubývalo. Jedna úzká ulička střídala druhou. Do toho nám došla voda a my začaly mít žízeň. Už jsem byla na pokraji svých sil, když jsme dorazily na další náměstíčko. Uprostřed byla kašna s pitnou vodou a o kousek dál kostelík, který vrhal stín na celé náměstí.
 
Rostl tam také vysoký, košatý strom. A pod ním hrálo smyčcové kvarteto. A nehráli jen tak něco, ale Vivaldiho čtvero ročních období, Jaro (moji nejoblíbenější skladbu). Cítila jsem se jako ve snu. Únava, bolesti nohou, horko a žízeň, to vše bylo najednou pryč.
 
Cítila jsem pouze euforii a opojné osvěžení a to nejen z vody, ale hlavně z celkové atmosféry. Vůbec se mi odtamtud nechtělo.
 
Avšak kdyby tato chvíle trvala věčně, nezanechalo by to ve mně tu nejkrásnější vzpomínku na Benátky…
benátky itálie

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Vaše Itálie Označeno s: , ,
0 comments on “Vaše Itálie: Benátský sen
1 Pings/Trackbacks pro "Vaše Itálie: Benátský sen"
  1. […] den strávený na písečné pláži v Cavallino, pár kilometrů od Benátek. Den doháněného odpočinku, lenošení, užívání si poloprázdné pláže, pozvolného […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků