Soutěž o skvělý balíček Gran Moravia!!

Opět tu máme soutěž!!! Jak jinak, zase budete moci vyhrát něco italského 🙂 Cenu do soutěže tentokrát poskytla firma Gran Moravia. Určitě už jejich sýry dobře znáte, vařím prakticky téměř z nich a nedávno jsme také soutěžili o 3/4kg sýra Gran Moravia. Tentokrát mám pro vás připravený celý balíček se spoustou skvělých dobrůtek.

Soutěž bude poslední před mojí dovolenou, takže pak si zase nějaký ten týden nezasoutěžíme 🙂

Co tedy můžete vyhrát?

1x krásný balíček, který bude obsahovat:

 • 1x 0,5 kg sýra Gran Moravia
 • 1 x sýr provolone dolce 200g
 • 1 x marmeládka k sýrům
 • 1 x lopatka na sýr

Jaké jsou podmínky soutěže?

Jedinou podmínkou pro zařazení do soutěže bude odpovědět mi do komentáře na tuto otázku: Proč máte rádi zrovna italskou kuchyni?

Od kdy dokdy bude soutěž probíhat?

Soutěž začíná dnes 21.května a končí v sobotu 6.června o půlnoci. Během následujícího týdne potom vyhlásím vítěze.

   soutěž balíček GM soutěž balíček GM2 soutěž balíček GM1

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v soutěže Označeno s:
225 comments on “Soutěž o skvělý balíček Gran Moravia!!
 1. lenka svobodová napsal:

  Protože z každého pokrmu, talíře, sousta na vás volá sluníčko, romantika, vášeň a harmonie ♡♡♡. Tohle je ta nejlepší kuchyně co znám, má nápad, smyslnost, lehkost,barevnost a většina pokrmů snadnou přípravu. A ve svém okolî neznám člověka, který by nemiloval pizzu, špagety, tiramisu, Baci bonbony nebo rajčata s mozarelou a bazalkou. Itálii na talíři přeci musí milovat úplně všichni.

 2. maruška napsal:

  Přeji hezký den, mám ráda tuto kuchyni především pro její lehkost. Mám ráda pizzu, sýry, rajčata a těstoviny. Italské jsou však nejlepší.

 3. Liškutínová Jiřina napsal:

  Spojení chuti koření se zeleninou a neodmyslitelnými těstovinami nikdy nezklame chuťové buňky

 4. Jiřina napsal:

  Zdravá a přitom chutná jídla, hodně sýrů a těstoviny- ty já miluju a mořské potvůrky a hodně zeleniny, samozřejmě vše se musí zapíjet dobrým vínkem.

 5. Josef Kubelka napsal:

  Mám moc rád italské sýry, ale těstoviny jsou proste famózní a neprekonatelné.

 6. Míša napsal:

  Protože italská kuchyně a italská jídla mají prostě šmrnc 🙂

 7. Bára napsal:

  Je prostě neodolatelná! 😀

 8. Věra Hricková napsal:

  Protože jí často vařila má maminka a byl provoněný celý dům. A teď když jí už vařím já sama, probouzí ve mě hezké vzpomínky…

 9. Eva Havelková napsal:

  Italská kuchyně je velmi zdravá,lehká, dobře stravitelná a jejich těstoviny, mňam, mňam,sýry bylinky atd.

 10. Tereza Cízová napsal:

  Protože je lehká a připomíná mi léto a sluneční paprsky.

 11. Lenka napsal:

  Ryby,maso těstoviny,skvělé sýry… -suroviny, ze kterých se dají během chvilky vykouzlit výborné mňamky, které potěší chuťové buňky a přitom nezatíží organismus

 12. Katerina Kapcova napsal:

  Italskou kuchyni miluji protoze je zdravá,lehce stravitelná a vuni bylinek si nemuzu nechat ujit

 13. Petra napsal:

  Chutná mi, protože mi po ní není těžko. Miluju zeleninu, těstoviny, bazalku …

 14. Jarča Krejčí napsal:

  Jsem vychovaná na tradičním vepřu knedlu na malé moravské vísce. Maminčino jídlo mám moc ráda, ale miluji zkoušení nových chutí (řízek mě opravdu ničím nepřekvapí). Italská kuchyně je lehká a září barvami, vyhovuje mi hlavně množství zeleniny a sýrů i když nejsem vegetarián. Miluji těstoviny i rizoto na tisíce způsobů, lehounké nepřeslazené dezerty, které jsou pomyslnou třešničkou na dortu po výborném obědě. A co miluji v Itálii v kuchyni nejvíce? Tu jejich kávu. I když si ji dáte někde na sjezdovce nebo v zapadlé vesničce, je vždy vynikající a přitom to není otázka ceny.

 15. Jarmila Mašindová napsal:

  Především v létě osvěží a přitom zdravě nasytí

 16. Jaroslav Gomola napsal:

  Itálie a její i kulinářské krásy jsem si oblíbil už při první návštěvě Itálie v roce 1990.

 17. Patrik Šarin napsal:

  Protože je zdravá, pestrá, moderní, lehce stravitelná, používá čerstvé suroviny a obvykle bývá jednoduchá na přípravu. Italové jsou vášniví milovníci jídla, umí mistrně upravovat zeleninu, ryby, sladkosti nebo těstoviny a dali také světu slavné šunky, sýry nebo vína.

 18. Lucie Křížová napsal:

  Když se řekne Itálie,tak se mi sbíhají sliny,miluji lehkost a svěžest téhle kuchyně.Hlavně kapary, ančovičky, sušené rajčata, nakládanou zeleninu, džemy, pesta ,olivový olej, mnoho těstovin a další. Neskutečně skvělé dobroty.

 19. Dobromila Bábíčková napsal:

  Proč ? To je jednoduché. Lehká,rychlá,pestrá a hlavně mooooc dobrá jídla,hýří barvami a jí se pomalu,vychutnávají se-ne jak u nás honem,honem. A taky mám Itálii velmi ráda pro její polohu,moře,teplo,ale hlavně se tam těším proto,že tam žije už 12 let moje dcera a malý vnouček 🙂 !!!

 20. Renata napsal:

  Proč Itálie? Protože jsou to jídla lehká,jak na žaludek,tak na přípravu a přitom je výsledek naprosto famózní – cítím z něj slunečné léto a prázdninovou pohodičku,byť třeba zrovna trčím v práci a vyhcutnávám si ho z krabičky za tímco na okno bubnuje déšť=)Ba ne, nejlepší na něm je taky to, že stejně snadno připravíte množství na romantiku ve dvou jako kvantum pro celou hladovou partu.Mmmmmmm

 21. Misa napsal:

  Pamatuji si, kdyz jsem si koupila italskou kucharku jamieho Olivera. Nemohla jsem se vubec odtrhnout od tech fotek nabitych sluncem a barvami, Jamieho pribehu o italskych tradicich a hodnotach spojenych s jidlem a rodinou… Do sesti hodin jsem mela celou kucharku prectenou a taky zabookovanou letenku do Toskanska… A presne take to tam je, v jidle je proste v Italii vzdycky vasen a gusto, jakasi ucta k tomu, jak zijeme a radost z pozitku, ktere nam tech par chvil stravenych s rodinou a blizkymi za stolem prinasi…

 22. Romana Svatoňová napsal:

  Miluji různé druhy sýrů, jen tak s vínkem nebo s těstovinami a bazalkou.

 23. Kateřina Prokešová napsal:

  Italskou kuchyni miluji pro její svěžest. Není potřeba přemrštěného množství surovin, ani sáhodlouhého vaření, aby bylo dosaženo skvělého výsledku.. v jednoduchosti je krása 🙂

 24. Jaromír Mašinda napsal:

  Protože spojení dobrých těstovin, kvalitního sýra a čerstvých bylin je naprosto jedinečné

 25. Jarmila napsal:

  Italská jídla jsou cítit vůní moře, je v nich lehkost slunečních paprsků. Nezatěžují organismus, typické italské koření, které k jídlům patří, podporuje trávicí systém a dodá chuť všem pokrmům. Jednou větou- jednoduchost přípravy, rozmanitost a nápaditost.

 26. Lucie napsal:

  miluji těstoviny,sýr a bylinky hlavně bazalku a to vše do Itálie patří

 27. Zuzana Grosmanová napsal:

  Protože je rychlá, jednoduchá a z kvalitních ingrediencí, které spolu báječně ladí.

 28. Jana K. napsal:

  Já miluji italskou kuchyni hlavně proto, že je v ní používané koření, které mám ráda, miluju pizzu na všechny způsoby a italské sýry? Ty jsou prostě jednička!

 29. Marian R. napsal:

  Italskou kuchyni mam rád – je jednoduchá na přípravu, nabízí úžasné chutě. Pizza je nezapomenutelná …

 30. Jana Vyskočilová napsal:

  Protože italská kuchyně je velmi chutná kuchyně plná čerstvých a zdravých věcí. Zelenina je vynikající v každé její podobě a zeleninové jídla hlavně ta italská nemají chybu. Samozřejmě pizza je geniální jídlo tvořené hlavně zeleninou, kterou děti normálně nemusí, ale na pizze zeleninu milují. To samé se týká těstovin. Takové špagety s rajčatovobazalkovou omáčkou, jsou neskutečná dobrota a takovému jídlu já nikdy neodolám . Miluji italskou kuchyni a s ní i celá moje rodina.

 31. Leoš Vyskočil napsal:

  Italská kuchyně = zdravá, jednoduchá, rychlá, chutná, prostě vynikající!

 32. Kam napsal:

  Pro její lehkost, pro vzpomínky, které vytanou na mysli již při prvním soustu, pro slunce obsažené v surovinách, pro absolutní soulad chutí, který se skrývá v jednoduchosti. A hlavně proto, že italská kuchyně je srdeční záležitostí, skrytým domovem, láskou a jistotou.

 33. Dobroslava napsal:

  Mám ráda italské sýry a italská vína, pizzu i těstoviny. Je taková letní, prázdninová, mořská, plná slunce.

 34. VENDULA ŘÍHOVÁ napsal:

  Italská kuchyně je jako Itálie, cítím z ní slunce, moře, ale i temperament Italů. Jejich hlučnost, ale i přátelské chování. Upřímnost v povaze i v jídle, kvalitní suroviny a hlavně jídlo dělané s radostí a láskou.

 35. Jana Špirková napsal:

  Teeda než jsem se prokousala všemi těmi chvalozpěvy až dolů :)) Ale ano je to tak, lehká, chutná a když si užívám chuť mám pocit, že nejsem doma v Olomouci – i když je to tu boží, ale někde u moře, miluju ty krajiny.Bezstarostný život a pohoda.

 36. sovinka napsal:

  italskou kuchyni mám ráda, protože je v ní slunce, vůně, láska. Je zdravá, chutná a výživná. Milují ji jak dospělí tak děti a nikdy nezarmoutí. Každému udělá radost, ať teskní, směje se, nebo si přišel na návštěvu jen popovídat.

 37. David Rybárský napsal:

  Italská kuchyně je nápaditá a výživná ..skvělé těstoviny,sýry,risotto….jídlo dělají s láskou ,nedovolí si šidit na surovinách jako třeba u nás v restauracích…

 38. michal falta napsal:

  Je to rychlost…O to dříve může člověk pít italská vína 🙂

 39. Kateřina Kmentová napsal:

  Je silně návyková! Jelikož je naprosto jednoduchá a staví na kvalitě surovin (a ne na kvantitě), tak mám pocit, že se mi nikdy nepřejí. Stejně jako český chleba s máslem 🙂

 40. Tomáš Saska napsal:

  Každý clověk preferuje něco jiného a každý bude o té své preferenci tvrdit, že je nejlepší. Pro někoho je to italská kuchyně, pro někoho to bude kuchyně thajská.

  Ještě, že tomu tak je, protože jinak bychom se postupně všichni živili dohodnutým standardem.

  A to nechceme.

  😀

 41. Pavel napsal:

  Mám rád pastu. Italská kuchyně je oblíbená po celém světě, protože je lehká. Je to jednoduchá kuchyně s kvalitními surovinami a maximálně čtyřmi přísadami. Mám rád těstoviny Al Pomodoro, ty jsou moc dobré. A pasta s omáčkou z parmazánu, másla a citronu. Je to jedinečná chuť.

 42. Radmila Entnerová napsal:

  ..protože Italské výrobky jsou provoněny vůní sluníčka , slaného vzduchu a krásných zážitků..s každým soustem se mi vybaví přesně tyhle věci…

 43. Pavel napsal:

  Jednoduchá,zdravá,kvalitní,lehká.

 44. Petra napsal:

  Protože mi vždy připomene vrcholky hor, moře a pohodu, kterou každoročně zažívám na dovolené v Itálii, kterou tak miluji.

 45. Lucka Syslová napsal:

  Miluji jí hlavně díky čerstvosti a pestrosti, je taková lehčí, ale přitom výborná, dbají spíše na kvalitu než kvantitu a tak patří mezi jednu z nej kuchyní a poprvě, sedne mi mnohem víc, než ta česká:-)

 46. Karolína Švandová napsal:

  Italskou kuchyni mám nejraději, protože i jednoduché jídlo mě díky kvalitním ingrediencím dokáže vystřelit až na Mars 🙂 Spousta bylinek, sýra, oliv a pak italské dezerty, neznám lepší 🙂 Navíc u Itálie víc než kde jinde platí, že v jednoduchosti je krása.

 47. Ivik napsal:

  Proč mám ráda italskou kuchyni? Jednoduše mi chutná. Miluji sýry a těstoviny. Navíc při konzumaci italských jídel se mi vždy vybaví moře, léto, pohoda… Dokážu si ji vychutnat, navíc jsou to převážně lehká jídla, takže je mi po ní dobře a nejsem unavená.

 48. eva Zemanová napsal:

  Miluju ji protože není náročná na suroviny. I když si třeba vyrábím těstoviny doma, nemam nikdy problém s tím, ze bych neměla ingredience, nebo je neměla kde koupit.

 49. Šárka napsal:

  Ochutnala jsem už hodně kuchyní na evropském kontinentě – britskou hutnou a masitou v Londýně, německou knedlíkovou a omaštěnou v Alpách, francouzskou lehkou a s vínem v Paříži…ale lehkost, jednoduchost a elegance, s jakou dokáží stolovat Italové mě vždycky dostane. A ta čerstvost! To je hlavní důvod! Spoustu čerstvých věcí na jednom místě. Mňam! 🙂

 50. Libuše Křížová napsal:

  Miluji sýry a italská kuchyně narozdíl od české lehčí a stravitelnější..různé saláty a těstoviny 🙂

 51. Míla napsal:

  Italská kuchyně je pestrá, zdravá. Navíc velmi chutná a proto Itálii miluji a vždy se těším na nějaké dobroty, které jsou v každém kantonu jiné.

 52. Libuše Křížová napsal:

  Miluji sýry a italská kuchyně jako třeba saláty a různé těstoviny nejsou tak těžké a tučné jako česká kuchyně 🙂

 53. zuzik napsal:

  Je nesmírně chutná,rychlá,a zkrátka k sežrání.

 54. Alena Němcová napsal:

  Dobrý den.
  Italskou kuchyni jsem poprvé ochutnala u své kamarádky, která žije v Bari. Byla jsem unešená lehkostí a variacemi chutí. Od té doby na ni nedám dopustit a každý rok se vracíme s celou rodinou.

 55. Denisa napsal:

  Jednoduchá a lehká jídla, která jsou výborně okořeněná, využívání mnoha bylinek. Miluji těstoviny na všechny způsoby.

 56. Renáta napsal:

  Celá rodina milujeme talianskú kuchyňu.Je zdravá,ľahko stráviteľná,chutná a výživná.Máme radi cestoviny, jedlá kde je veľa zeleniny.Za pár minút dokážem urobiť perfektnú vítamínovú bombu.

 57. Lucy napsal:

  Vůně bazalky a čerstvých rajčat, polenta, pizza či těstoviny, to vše mi připomíná závan moře a opálených těl. Ale i italská káva s tiramisu s mascarpone nebo italské těstoviny na víně, ty večery s rodinou se spálenými nosy, ty večery, kdy jsme vybíhali bosí ven a hráli si a byli ještě malí. Proto mám ráda italskou kuchyni.. Připomíná mi život, dětství a pubertu, ale i dospělost a lásku.

 58. Tomáš Provazník napsal:

  Italskou kuchyni mam rád proto, že je jednoduchá na přípravu, je lehká a nabízí úžasné chutě.

 59. Ludmila Smržová napsal:

  Výborná, zdravá hlavně v létě

 60. Iva napsal:

  Protože je geniálně jednoduchá a přitom neskutečně variabilní. Zejména pizza může být doslova s čímkoliv.

 61. Alena Ondřichová napsal:

  Celá rodina milujeme italskou kuchyni pro její skvělá jídla plná inspirace i tradice. Pro kvalitní suroviny, Gran Moravia je naše oblíbená sýrárna, u nás na jídle „nešidíme.“

 62. Markéta Králová napsal:

  Já mám ráda klasiku – pizza, pasta apod. Taky miluju Capresse. Na mořský plody apod.ale moc nejsem. Zato tyhle sýry…. mňam!!!

 63. Lenka Tichá napsal:

  Miluji italskou kuchyni, pro její jednoduchost, lehkost, kvalitu surovin, originalitu spojení jedinečných chutí. Nejvíce mi samozřejmě chutná přímo v Itálii, kde je ještě okořeněna osobitou atmosférou, temperamentem a italskou radostí ze života.

 64. Verča napsal:

  Italskou kuchyni mám moc ráda, zejména kvůli ingrediencím, které se používají, jídla nejsou příliš složitá na přípravu. Je to prostě šálek mé kávy 🙂

 65. Petra Vronková napsal:

  Miluji vůni pizzy, těstoviny na tisíc způsobů, rychlost a barevnost Italské kuchyně 🙂

 66. Markéta Kašpárková napsal:

  Italská kuchyně používá kvalitních čerstvích surovin rozmanitých druhů zvláště zeleniny, ryb a těstovin. Je lehce stravitelná a pokud se připravuje pro větší společnost, navodí vždy dobrou atmosféru a pokud se dobře připraví jde vždy o všemi oceněný kulinářský zážitek. Z vlastní zkušenosti vím, že i po konzumaci většího množtví lahůdek této kuchyně zůstává člověk svěžejší, než po udolání lahůdek české kuchyně. Nesmím opomenout ani italské víno, které je využíváno jak v kuchyni, tak jako lahodný nápoj, ve kterém je pravda podle rčení in vino veritas.

 67. Dominika napsal:

  Protože když nevím co na večeři, vždy to vyhrají minimálně špagety na tisíc způsobů. Jsou chutné, lehké na přípravu a vtipné když je jíte s mladšími sourozenci. Jak zjistíš, že je špageta hotová ? Když se přilepí na kachličky.

 68. HANA NOVÁKOVÁ napsal:

  Už jen pro ty úžasně dobré těstoviny a fantastické sýry,vynikající chuti.Lepší jsem ještě u nás nejedla. A co se týká bylinek,ty jsou taky vynikající a hodně v Itálii používané.

 69. Eva Kolářová napsal:

  Italskou kuchyni miluju protože je šťavnatá, barevná a lehká, jenom ji popisuju a už mi začínají téct sliny…

 70. Saša napsal:

  Je jednoduchá a rychlá, vždy mám hned hotovo:-)

 71. Karel Rott napsal:

  Italskou kuchyni mám rád, protože pokud jsem se s ní setkal, tak mi její jídlo chutnalo a rád jsem se k ní vracel. Ať to bylo v Kalabrii, nebo v Rimini.

 72. Marie napsal:

  Protože je lahodná,jednoduchá a originální.

 73. Dana napsal:

  Skvěle po něm „chátrá tělo“ :-B

 74. Monika Burianová napsal:

  Italskou kuchyni miluji, protože většina jídel je rychlá a snadná na přípravu a je zárukou skvělé chuti!

 75. Milan TILLINGER napsal:

  Italská kuchyně je promyšlená,pikantní a hlavně – mě moc chutná a nejsem jistě sám.

 76. Tomáš Vohralík napsal:

  Italskou kuchyni mám rád, protože je zdravá a hlavně mi hrozně chutná, i když sním skoro vše těstoviny jsou hlavní část jídelníčků.

 77. Lucie Marsalkova napsal:

  Nejím moc maso a italská jídla mají spoustu variant chutných pokrmů bez masa, nebo jen s minimem přidaného masa. Italská kuchyně není hlavně tolik časově náročná, což je skvělý! A kdo by nemiloval pizzu…:)

 78. Kateřina Tomancová napsal:

  Moje rodina miluje italskou kuchyni, protože jsme si zamilovali Itálii. Vůně bylinek nám připomíná moře, při sýrech a šunkách si vzpomeneme na krásné vrcholky hor a jasnou oblohu a při západu slunce na kvalitní italská vína. To vše dohromady – historie, tradice, vášeň a radost ze života.

 79. Petr Vaněček napsal:

  je velice chutná a připomíná mi prázdniny v Itálii

 80. Monique napsal:

  jsem závislá na sýrech .. jsou mojí drogou .. 😀 tak proto

 81. Jiří napsal:

  Italskou kuchyni zbožňuji, protože miluji moře a mám tyto dvě věci spojené v jedno. Kdykoliv si proto dám italskou kuchyni vzpomenu si na ty nejkrásnější zážitky na plážích na palubě lodi a je mi zase fajn.

 82. Lída napsal:

  Chutná a kvalitní jídla, to je výborná italská kuchyně.

 83. Marie Š. napsal:

  Italská kuchyně je lehká, zdravá a chutná.

 84. miroslava meierová napsal:

  Italská kuchyně je lehčí než naše a pikantnější,zajímavá a pestrá.Moc nám chutná.

 85. Petr napsal:

  Italská kuchyně to jsou výborné těstoviny, víno a sýry. A samozřejmě také mořské plody

 86. Petra PRocházková napsal:

  Italská kuchyně je naprosto úžasná, stejně jako Itálie. Není to jenom o jednoduché přípravě, vyvážených chutí, tvořených hlavně bylinkami, jako oregáno, bazalka, ale v Itálii umí připravit snad nejlepší čerstvé ryby…

 87. Dagmar napsal:

  Lehkost, svěžest, vůně, barevnost, chutnost a snadná příprava….

 88. Šárka napsal:

  Italská kuchyně splňuje moje sýrové chutě. Navíc si italové potrpí na těsto tenké, křupavé, což češi zrovna nepreferují. A když zavřu oči, mohu si představovat moře, pláže, exotiku, pustím-li si ještě navíc troubu, jsem hned na pláži (stále zavřené oči)pod jasným, teplým nebem.

 89. Marie napsal:

  Pod dohledem Andrea Accordi jsem se naučila uvařit některá jídla :-)Kdo by si je pak nezamiloval?

 90. Barbora Svatušková napsal:

  Italskou kuchyni miluji, protože zbožňuji těstoviny snad na všechny způsoby a taky pizzu!

 91. Naďa Hlaváčová napsal:

  protože miluji těstoviny a pizzu 🙂

 92. monika nosková napsal:

  Je: skvělá
  snadná
  lehká
  rychlá
  k sežránííííí

 93. marta glovacká napsal:

  lebo je zdravá, ľahká a chutná.

 94. Martin napsal:

  Italskou kuchyni mám rád,protože je jedna z nejoblíbenějších světových kuchyní.Skvěle kombinuje jednotlivé ingredience do lahodných pokrmů a vytváří skutečný kulinářský požitek.Italská kuchyně je zdravá, používá čerstvé suroviny a obvykle bývá jednoduchá na přípravu.

 95. Helena napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda,protože bývá v nejrůznějších žebříčcích řazena mezi nejlepší kuchyně světa, s francouzskou kuchyní často soupeří dokonce o první místo.Italská kuchyně zároveň patří k nejstarším na světě, protože původ řady pokrmů je možné vystopovat až k Etruskům, Řekům a Římanům.

 96. Zuzana napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda,protože je považována za jednu z nejlepších na světě.Touto kuchyní se inspirovalo mnoho a mnoho dalších.

 97. Eva Hrbáčková napsal:

  Italská kuchyně je zdravá, lehká a chutná.
  Lahodí i oku, má barevnost.
  Není problém u nás koupit italské ingredience, hlavně sýry.Je jedničkou v rychlosti a jednoduchosti přípravy.

 98. Martina Kunstovná napsal:

  Když chcete hodovat u bohatě prostřeného stolu doma, nebo venku pod hvězdami, stačí vzít několik kvalitních surovin, rychle je zpracovat a přiťuknout si znamenitým vínem. To je pro mně italská kuchyně.

 99. ZDENĚK KANĚRA napsal:

  Protože chci vyhrát v téhle soutěži.

 100. Když chcete hodovat u bohatě prostřeného stolu doma, nebo venku pod hvězdami, stačí vzít několik kvalitních surovin, rychle je zpracovat a přiťuknout si znamenitým vínem. To je pro mně Itálie !

 101. LH2 napsal:

  Miluji těstoviny, rajčata, bazalku….
  Kromě toho, že je italská kuchyně zdravá a velmi chutná,z italského jídla mi nikdy nebylo těžko / jako občas po tradiční české kuchyni/

 102. Martina Švachová napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda pro rychlou přípravu,barevnost,dá se připravit na mnoho způsobů a všem nám moc chutná:-)

 103. Dáda napsal:

  Mám velice ráda Italskou kuchyň,je lehká výborná zdravá

 104. eva bancikova napsal:

  Italský kuchyně je velmi dobře lehka kterou máme cela rodina velice rádi a připravujeme ji skoro každý den.

 105. Blanka Böhmová napsal:

  Italskou kuchyni jsem poprvé ochutnala v naší školní kuchyni a opravdu mě nadchla. Proto děkuji našim paním kuchařkám,které už nevaří jen hnědé omáčky,ale dají nám ochutnat i kuchyni jiných zemí.

 106. Petra Podařilová napsal:

  Italská kuchyně je super pro svou lehkost, pestrost, zdravost a lahodí i oku.Chtělo by to mít doma italského kuchaře a nejedla bych nio jiného 🙂

 107. václav vodička napsal:

  miluji italské jídlo a hlavně ženy

 108. Eva napsal:

  Nán ráda sýry a zeleninu a lehkou úpravu mas a tohle vše v italské kuchyni nacházím.

 109. Bohuslav Rost napsal:

  Italskou kuchyni mě naučila znát vnučka, která tam má přítele a vozí odtud Vámi uváděné dobroty.Je to výborná kuchyně. Velmi mě chutná.

 110. Pavel Vejvoda napsal:

  Italskou kuchyni mám rád. Stačí si dát něco italského na talíř, nalít jejich víno, zavřít oči, trochu se zasnít a je tu azuro italiano jak vyšité.
  Pavel.

 111. Hanec napsal:

  Protože je originální, zdravá a chutná 🙂

 112. Jaroslav S v a t e k napsal:

  Pestrá,většinou lehká a zdravá.

 113. Irena napsal:

  Miluju snad všechny kuchyně takže i tu italskou….parádní je pizza, těstoviny na jakýkoliv způsob a sýry…no ńam. Mascarpone do dezertů – vynikající. Jdu něco zakousnout 🙂

 114. Aneta napsal:

  Italská kuchyně je jedna z mého pohledu nejzdravějších a nejchutnějších. Stejně jako italská domácnost.. Rozmanitá..

 115. Rostislav Goebel napsal:

  Miluju sýry a zvláště ty italské, v teplé i studené kuchyni

 116. Michal Kudela napsal:

  ahoj protože je skvělá,chutná božsky a nemá žádnou chybu

 117. Markéta napsal:

  Lahodné a lehké jídlo z italské kuchyně je pro moji rodinu to nejzdravější jídlo. Milujeme Italií a její lahodná jídla a historii.

 118. Zuzana napsal:

  Italskou kuchyni miluji, protože je lehká, chutná, rychlá. A protože obsahuje mé oblíbené suroviny (a že sem hodně vybíravá 🙂 )

 119. josef matějus napsal:

  Rychlá, chutná, zdravá,pestré barvy i chutě,víno,teplo moře……prostě ITÁLIE

 120. Jitka napsal:

  Italská kuchyně je velmi lehoučká a zdravá. Proto ji tak milujeme.:-)

 121. Slavomír Bednárik napsal:

  je jednoduchá na prípravu pritom nápaditá a hlavne mi chutí

 122. lasp napsal:

  Rychlá příprava (ale z kvalitních surovin), zdravé stravování( pizza musí být pizzou – ne např. lečo na silném těstovém podkladu …), inspirativní, vyvážené chutě,mořské plody,vynikající těstoviny, pesta …, zeleninové saláty, k tomu lahodná vína.Nečekaná návštěva nás nepřekvapí,přípravy se rychle chopíme, dvacet minut vaříme, za půl hodiny u stolu sedíme.

 123. Martina napsal:

  Italskou kuchyni miluje cela naše rodina.Ze všeho nejvíce máme rádi pizzu-tu bychom mohli jíst denně a těstoviny-hlavně špagety.ty máme pravidelně každý týden.Italská kuchynĕ mi chutná pro její lehkost a protože je jiná než česká.

 124. Sonia Zouari napsal:

  Italská kuchyně je lehká, barevná, zdravější než česká a snadná na přípravu.

 125. Eva Suchá napsal:

  protože při konzumaci italských jídel ať je to poctivá italská pizza, tiramisu nebo těstoviny, na mě dýchne atmosféra letní itálie, vůně moře a pohodička.

 126. Renata Spáčilová napsal:

  Miluji italskou kuchyni, protože „v jednoduchosti je krása“ (stačí pár ingrediencí, ze kterých může vzniknout skvělý pokrm!)Miluji těstoviny, rizota, pizzu, moučníky – prostě všechno! 🙂

 127. Pavlína napsal:

  Z Italských jídel miluji pizzu a jakékoli těstovinové jídla,o sýrech ani nemluvě 🙂

 128. Ludmila Fischerová napsal:

  protože je výtečná

 129. Libuše Mesiariková napsal:

  Italská kuchyně je skvělá a rozmanitá. Je taková slunečná a letní. Ať si dáte carpaccio, makaróny, rizoto, pizzu nebo pršut, vždy si pochutnáte. A co polévka minestrone? Taky výborná. Třešničkou na dortu bude jistě panna cotta nebo tiramisu. Nakonec ještě výborné sýry a víno. A tak ochutnáváme, chválíme a připadáme si jako v Itálii.

 130. Silva napsal:

  Protože je lehká a protože miluju rajčata.

 131. Vítězslava Urbanová napsal:

  Mám ráda těstoviny, zeleninu, kečup. A miluji pizzu. Italská kuchyně je lehká a chutná (alespoň pro mě).

 132. Jana Tylšarová napsal:

  Italové si dovedou vychutnat všechno, a v těch chutích je to poznat. Na italské kuchyni miluji to, že je jednoduchá, úžasně chutná a nám dostupná. Jediné, co mě trochu trápí, že se po ní no slušně řečeno nehubne.

 133. Josef napsal:

  oprava : superlativy

 134. Josef napsal:

  Oběhnu zahradu, ,utrhnu co zraje, hodím to do kastrolu na trochu oleje, přisypu vařené těstoviny, posypu sýrem,….a mám jídlo o kterém jsou všude psány supelativy.

 135. Irena Kubešová napsal:

  Je lehká a dobrá. 😀

 136. Jitka napsal:

  Itálii považuji za nádhernou zemi a z velké části za to může právě italská kuchyně, kterou považuji za jednu z nejlepších na světě. Její pokrmy, například vyhlášené těstoviny na tisíce způsobů, jsou často jednoduchá, lehce stravitelná a zároveň nesmírně chutná jídla. Co víc dodat… 😉

 137. Peťulka napsal:

  Miluji Itálii, krásné pláže, horké slunce a italskou kuchyni. Chutná, lehká a přesto tak zdravá:-)

 138. Marie Flídrová napsal:

  Miluji Itálii se vším co k ní patří. Horké slunce, lahodné jídlo, výborné sýry i osvěžující drinky.

 139. Kristýna Čtvrtlíková napsal:

  Mám ráda italskou kuchyni, protože mi připomíná tu nádhernou dovolenou, co jsem tam prožila… Itálie je opravdu pokladnicí památek, třeba taková Florencie nebo Siena je prostě úžasná.

 140. Italská kuchyně je zdravá, rychlá a chutná, ideální pro moderní ženu:-)

 141. Simona Prasková napsal:

  Mám ráda italskou kuchyni, protože její jídla jsou lehká a jednoduchá. Těstoviny mnoha tvarů a druhů, rajčata, bazalka a jiné bylinky, spoustu chutný a lahodných sýrů, pizza a v neposlední řadě lahodné víno. Tak si představuji perfektní jídlo – oběd, večeři, svačinu…

 142. Marcela Černá napsal:

  Miluji italské víno…. a k němu italské mňamky prostě patří!!!

 143. Zuzana napsal:

  Miluji italskou kuchyni protože je rychlá, lehká, kvalitní a plná skvělých chutí 🙂

 144. BlankaHábová napsal:

  protože je chutná, rychlá na přípravu,dobře stravitelná,má velký výběr sýrů a těstovin.

 145. Petra Červinková napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda,protože je jednoduchá na přípravu,rychlá a velice pestrá co se barev a chutí týče.A ty jejich delikátní sýry,mé chuťové buňky vždy jásají.

 146. Tomáš Kroček napsal:

  Originální, chutná a nejlepší…..

 147. Bianca Janušinská napsal:

  Lehká, chutná stylová a nejlepšíííííí 🙂

 148. Milena Čermáková napsal:

  Mám ráda všechny omáčky, těstoviny, pizzu. Italové používají všechny skvělé ingredience a jejich kuchyň chutná celé rodince.

 149. František Mikulec napsal:

  Těstoviny to je moje!

 150. Bohumil Lichna napsal:

  Italské jídlo je lehké,zdravé

 151. Italskou kuchyni mám ráda, protože je lehká, zdravá je v ní hodně zeleniny a těstovin, které jsou moc dobré. Miluju špagety, pizzu a ostatní italské dobroty. Také jejich sýry jsou super.

 152. Edita Urbanová napsal:

  Mám ji ráda, protože mi připomíná léto, dovolenou, pohodu…

 153. Zdeňka napsal:

  Italská jídla jsou krásně barevná, chutná, svěží, voní po čerstvých bylinkách a já sýry prostě zbožňuji 🙂 Mňam 🙂

 154. olly napsal:

  Italská kuchyně je chutná, výborná a hlavně rychlá.Sýry, pizza, ryby, zmrzlina a další lahůdky z této kuchyně všem doporučuji

 155. Renata Balejová napsal:

  Italská kuchyně ve mně evokuje vůni moře, léta, lehké stravy – od těstovin v různých úpravách, pizzy a jejich neskutečně dobrou zmrzlinu.

 156. Monika napsal:

  Mám ráda italskou kuchyni, protože přináší nové chutě a recepty.Nejrdaši mám těstoviny na mnoho způsobů, pizzu a samozřejmě italskou zmrzlinu. Italský sýr jsem zatím žádný neochutnala..a to sýry miluji. Tohle by byla skvělá příležitost, jak vyzkoušet něco nového 🙂

 157. Nikola Sochůrková napsal:

  Miluju pizzu ♥

  • Zdeněk Mattes napsal:

   Mám rád zemi, lidi,(hlavně Valentina Rossiho!)řeč i jídlo, nevím proč, ale je mi to všechno nějaké blízké 🙂

 158. Jaroslava Sochorová napsal:

  Mám ráda italskou kuchyni, protože je jiná, než česká, lahodná. Hlavně ty sýry – pizza s parmazánem a gorgonzolou – to je prostě lahoda 🙂

 159. Marie Hakoá napsal:

  Italskou kuchyni zbožňuji.Těch spousta druhů těstovin a jejich příprava,,jídla jsou velice rozmanitá,pestrá.Úžasná je zmrzlina,ale na čem nejvíce ujíždím je Tiramisu.mňam

 160. Barny napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda pro všechny ingredience,které použivají a dělají z těchto jídel jídla přímo božská.

 161. Olga napsal:

  Je prostě variabilní 🙂 Dá se kombinovat s různými ingrediencemi a dodáním různých bylinek člověk získá nové vůně a chutě. Mám ráda jednoduché recepty, které jsou barevné na pohled.

 162. Pavel Vítkovský napsal:

  Italská jídla jsou lehká,zdravá a osvěžující.

 163. Olga Bártková napsal:

  Miluji italskou kuchyń pro její lehkost,čerstvé suroviny a jednoduchost provedení.

 164. Zdena napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda, protože je lehká, snadná na přípravu a chuťově vynikající.

 165. Marie Čeňková napsal:

  Pokrmy italské kuchyně jsou rychlé, zdravé, vyvážené chuti a odpovídají zásadám zdravé výživy. Obsahují ingredience, které mám velmi ráda, jsou na našem trhu dostupné i finančně nenáročné.

 166. Tomáš Pavlů napsal:

  Italská kuchyně, je lehká, rychlá a výborná. Kombinace jednoduchých chutí a dobrého vína je jedinečná.

 167. Jana Malinová napsal:

  Sýry miluju pro jejich výbornou chuť a zaručenou kvalitu!

 168. Martin Kuča napsal:

  Italská kuchyně je pro mě zárukou chutného pokrmu. Sýry, pizza, ryby, zmrzlina a další lahůdky z této kuchyně velmi rád vyhledávám a doporučuji

 169. Petra Baxová napsal:

  Protože je vynikající!

 170. Italská kuchyně je velmi chutná a zdravá. Spousta zeleniny, olivový olej, sýry, lahodné víno.

 171. Jana Hladká napsal:

  Ještě jsem neměla příležitost navštívit Itálii – ale přesto mi nic nebrání, abych baštila italské sýry a kvalitní těstoviny. Můj recept: Do hotového ochuceného kuřecího vývaru dát vařit těstoviny tak, aby vstřebaly všechen vývar. Pohlídat, aby se nepřevařily. Pak dát na talíř, posypat strouhaným sýrem a přizdobit olivami. No prostě mňamkááá…

 172. Zuzana dašková napsal:

  protože mi prostě moooc chutná. pizzu miluju, děti nechtějí nic jiného než těstoviny a manžel ujíždí na italských sýrech. co víc k tomu dodat? snad jen dobrou chut a nezapomente na ty správné bylinky 🙂

 173. míra napsal:

  Italskou kuchýni miluji,
  páč famozní zážitek svému bříšku daruji.

 174. Lada Kysilková napsal:

  Italská kuchyně je lehoučká,výborně stravitelná a na přípravu snadná.Je provoněná sluncem a bylinkami.Sýry GRAN mORAVIA jsou u nás doma velmi oblíbené.

 175. Jana Dvořáková napsal:

  Italská kuchyně je rychlá, zdravá a plná vitamínů. Není těžká, jako česká kuchyně. Je ideální pro zdravý životní styl.

 176. Iveta napsal:

  Italskou kuchyni zbožňuji pro její jednoduchost a perfektní kombinace chutí. Také jsem doslova sýrový závislák a ty si nejraději vychutnávám se skleničkou Prosecca v ruce 🙂

 177. Martina Žajdlíková napsal:

  Těstoviny, pizza, zmrzlina, víno a sýry – to vše rovná se ITÁLIE. Italská kuchyně je stále považována za jednu z nejlepších kuchyní na světě a já to mohu jen potvrdit. Tuto kuchyni miluji já i moje rodina.
  Proto bych ráda také ochutnala sýr Gran Moravia.

 178. Jana Čadová napsal:

  Miluji italskou pizzu,těstoviny ,sýry-prostě veškerou italskou kuchyni pro její přírodní ingredience a abych nezapomněla k jídlu sklenice růžového italského vína nnesmí chybět!

 179. Petra Gebauerová napsal:

  Protože mají nejlepší dobrůtky a ty pizzy…:-)

 180. Radka napsal:

  Mám ráda italskou kuchyni protože je jednoduchá,lehká a je to vždy gurmánský zážitek 😉

 181. Marcela Procházková napsal:

  Italskou kuchyni považuji za nejlepší na světě, díky dobrotám jako lasagne, rizoto, pizza, parmezán, zmrzlina, tiramisu. Ale hlavně také díky jejich báječnému vínu, které mi chutná nejvíce ze všech – hlavně Chiantia Nebbiolo.

 182. Kateřina Tomíčková napsal:

  Protože je pestrá, výrazné chuti, lehce stravitelná, plná zeleniny a bylinek, proto pokaždé chutná malinko jinak a přitom vždy výborně. 🙂

 183. Alena čihákova napsal:

  Milují těstoviny a zeleninu a proto je italská kuchyně pro mne ideální

 184. Vlasta napsal:

  Perfektní,rychlá a výborná

 185. Vlasta napsal:

  Je chutná a hlavně rychlá,těstoviny mám moc ráda.

 186. Karolina Chládková napsal:

  To je jednoduché! Pizza a těstoviny s jakoukoli omáčkou mi nesmí na talíři alespoň třikrát týdně chybět! Miuji pesta, zejména bylinkové nebo rajčatové. Často vařím těstoviny na různé způsoby i doma o víkendu a pochutnává si celá rodina.

 187. Eva Hřebíčková napsal:

  Italské sýry máme velice rádi na všechny spůsoby.Jsou velice chutné.

 188. Káča Ká napsal:

  Protože je lehká, jednoduchá, rychlá, letní a hlavně nepřekombinovaná. Současně je celkem snadné ji v našich podmínkách připravit z kvalitních surovin.

 189. Zlatica Kondéová napsal:

  jednoduchá, zdravá, pestrá a hlavne chutná

 190. Petr napsal:

  Nechci opakovat všechny dobroty,které italská kuchyně skýtá,množství pestrých chodů přichystaných k jedné večeři,živé zážitky z výroby parmazánu i parmské šunky,ale i první pizzy ochutnané na ulici v Benátkách před 40 lety.To mi vše připomíná cesty do slunné Itálie.Jsem rád,že dnes mohu evokovat své italské výlety i v našich prodejnách a restauracích dostupností italských specialit nebo ingrediencí,které k jejich přípravě slouží.

 191. Daniela Nischová napsal:

  Miluji italskou kuchyni hlavně proto, že je lehká a svěží. Také proto, že se v ní používá hodně čerstvé zeleniny, čerstvých ryb a mořských plodů a to vše mi strašně chutná. A italské sýry, sušené šunky společně s italským vínem….to už je nebe na zemi… Dobrou chuť! 😀

 192. Vladimíra Komendová napsal:

  Italskou kuchynimám ráda,protože obsahuje hodně těstovin v různých kombinacích- s bylinkami,sýrem,zeleninou,příprava je rychlá a snadná a nejraději ji mám v létě,protože osvěží.

 193. Klabalová Jana napsal:

  Je dobře stravitelná a částečně i dietní.Také se dá rychle připravit.Co dodat? Je prostě skvělá.Ráda ji vystřídám s českou kuchyní, třeba s koláči a českým knedlíkem se zelím.

 194. Pavel napsal:

  Protože jednou ochutnáš a nelze ji nemít rád 🙂

 195. Pavla napsal:

  Protože je lehká,variabilní a dýchá z ní čerstvost a jednoduchost 🙂

 196. Jaroslav Schmidt napsal:

  Kuchyně je to pestrá, přitahuje velkou škálou chutí/omáčky, koření/ , kvalitní těstoviny,olivový olej, no a pochopitelně pizza – tam jsem vždy při pobytu obdivoval její přípravu. A abych nezapomněl- vynikající italská zmrzlina, no a vína, prostě balada.

 197. Eva Vojáčková napsal:

  Snad ani nelze nemít rád italskou kuchyni, a to z mnoha důvodů. Italská kuchyně je chutná, převážně lehká a mnohdy zdravá. Na přípravu ne komplikovaná a z kvalitních ingrediencí. Tato kuchyně povznáší tělo i ducha!

 198. Dagmar Najbertová napsal:

  Mám ráda těstoviny, zeleninu a sýry. Italská kuchyně obsahuje všechny tyto suroviny v různých kombinacích za použití mnoha druhů bylinek. Těstoviny stačí promíchat s různým pestem a zasypat sýrem. Stačí vyměnit jiný druh pesta, bylinky, zeleniny či sýru a máte pokaždé jiné jídla.

 199. Věra napsal:

  Itálie je naše láska. Milujeme krásnou krajinu, pozitivní a usměvavé místní obyvatele a jejich zvukomalebnou řeč. A v neposlední řadě jejich skvělé jídlo, které je naší inspirací. Objevili jsme tu spoustu delikates, které si pravidelně vozíme domů do Čech. Ať už skvělý olivový olej, balzamika, těstoviny, kávu, skvělé sýry, prosciutta. Z nich potom doma vytváříme italské pokrmy, které jsme ochutnali v místních tavernách a pizzeriích a zapíjíme šumivým vínem Prosecco. Viva l‘ Italia 🙂

 200. Jana napsal:

  Zdravá,lehká,chutná a hlavně jednoduchá…není lepší kombinace:-))

 201. Monča napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda, protože je lehká, zdravá, hodí se k vínům, její příprava je rychlá.

 202. Tardis napsal:

  Je rychlá na přípravu a protože paří mezi středomořské, tak existuje studie, která podpořila předpoklady o jejím pozitivním dopadu na zdraví. Když se to s ní nepřehání, pochopitelně, obezita je nezdravá, i když jí způsobí poměrně zdravé jídlo.

 203. Valeriya Ryabchenko napsal:

  Když se řekne italská kuchyně, většina z nás si představí voňavou sýrovou, bohatě obloženou pizzu, těstoviny na sto způsobů, rajčata s mozzarelou, mořské plody a to vše zalité lehkým vínem. Jenže to není zdaleka všechno, co nás tak přitahuje!

 204. Lucie Kosňovská napsal:

  Italská kuchyně je opravdu kulinářský zážitek.Něco co by měl vyzkoušet každý z nás. Je to prostě exotika. Ty chutě,ingredience,a tolik možností má málokterý stát.
  Chutná mi všechno co pochází z Itálie!
  Radost na jazyku

 205. Eva napsal:

  Proč? Protože je rychlá a nejlepší z čerstvých surovin. Ideální na léto, když na zahradě dozrávají rajčata plná chuti s troškou soli, pepře a česnekem na ovonění, vznikne skvělá omáčka, která se hodí ke všemu. Na léto, bych snad nic jiného nepotřebovala a všemu nasadí korunu právě sýr ať už parmezán nebo sýr tohoto typu, krásně se rozpouští a zanechává na jazyku skvělou chuť. No prostě nebe v hubě. 😉

 206. Inka napsal:

  Proč? Protože i jako vegetarián mám na výběr nepřeberné množství výborných surovin a z nich udělat vynikající jídlo.Italské těstoviny, olej, olivy, sýry……..V kombinaci se zeleninou něco nepřekonatelného. 🙂

 207. Marta Vojteková napsal:

  Italská jídla ….jsou prostě super (y)..co psát…třeba vyskoušet a dáte mi za pravdu 🙂

 208. Petra Salgová napsal:

  Máme rádi těstoviny. Manžel je miluje se strouhaným sýrem. Já mám ráda moc olivy a saláty. V Itálii jsem nikdy nebyla, ale láká mě tam zajet.

 209. Markéta napsal:

  Nikdy jsem v Itálii ani jinde v zahraničí nebyla ale Italská jídla jsem si přímo zamilovala a alespoň takto na dálku a v představách se tam podívám. Jednou bych se tam chtěla podívat na vlastní oči a ochutnat ty dobroty přímo tam ale tento sen se mě asi nikdy nesplní tak mě zbývá jen tady u nás si občas dopřát nějakou Italskou dobrotu a u toho koukat na tento nádherný blog a na fotečky známých kteří tam byli…

 210. Vendula napsal:

  S manželem máme rádi těstoviny a naše malá si je také oblíbila takže italská kuchyně se u nás vaří často.Máme na ní rádi jednoduchost nápaditost a hlavně má ten správný šmrnc 😀

 211. Anďa napsal:

  Protože vím,že po dobrém jídle bude siesta.

 212. Marie Štieberová napsal:

  Protože neznám nic lepšího.

 213. Petra Němcová napsal:

  Protože stačí jen pár ingrediencí a je z toho něco nebeského! A taky potom nemusím hodinu ležet, tupě zírat a trávit. A hlavně! Když uvařím, jí to celá rodina. Opravdu celá. I děti…

 214. Katka napsal:

  Taliansku kuchyňu zbožňujem! Páči sa mi na nej práve to, že je v podstate jednoduchá, aspoň teda čo sa týka tých najznámejších talianskych jedál – napr. na skvelé cestoviny stačí minimum surovín, ale zato kvalitných a čerstvých. A práve kvalita surovín a jednoduchosť prípravy sú veci, na ktorých si zakladám 🙂 Taliansko mi pripomína aj moja obľúbená kombinácia rajčín s bazalkou / oreganom 🙂

 215. Nicol Bedrunková napsal:

  Já mám ráda italskou kuchyni, protože není tak těžká jako ta naše česká a je to lehké na uvaření. A prostě miluji těstoviny, sýry, olivy, mořské plody, víno, bazalku a prostě fakt všechno. Strejda tam žil nejmíň 20 let a tolik věcí jsem tam mohla ochutnat 🙂

 216. Lenka napsal:

  Neznám nic lepšího. V italské kuchyni jsou používány dobroty, bez kterých bych nepřežila. Jsou to samozřejmě těstoviny, rajčata, voňavé bylinky, kvalitní olivový olej a hlavně bezpočet výtečných sýrů! Můj splněný sen: západ slunce nad šumícím mořem, čerstvý letní vzduch, na stole třeba špagety carbonara, sklenka bílého vína a jako dezert už se nese panna cotta.

 217. Zdeňka Kajzarová napsal:

  Italskou kuchyni mám ráda,protože se mi zdá zdravá,lehce stravitelná,gurmánská,voňavá.Mám ráda sýry,bylinky a ráda zkouším nové věci.

 218. Helena Dobrovolská napsal:

  Jídla jsou lehká, dobře kořeněná, chuťově vyvážená a já miluji těstoviny….Ty italské jsou nejlepší..

1 Pings/Trackbacks pro "Soutěž o skvělý balíček Gran Moravia!!"
 1. […] se dozvídám z vašich úžasných odpovědí týkajících se mojí nejnovější soutěže (informace tady), tak milujete italskou kuchyni právě kvůli jejím jednoduchým receptům (stejně jako já […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků