Lago di Corbara (jezero Corbara)

Kdysi mě známí naložili do auta s tím, že mě dovezou na jedno úžasné místo. Jeli jsme přes kopce Umbrie asi 2 hodiny, už si moc nevzpomínám, jak dlouho přesně cesta trvala. Jen vím, že kolem dokola nebylo nic než lesy, kopce, olivovníkové sady a vinice. Jakmile jsme dorazili na místo, otevřel se před námi naprosto úžasný pohled na jezero Corbara, na který dodnes vzpomínám.

Není jezero jako jezero a v Itálii to platí ještě víc. Každé z italských jezer je něčím prostě výjimečné. Jelikož je Itálie tak strašně moc rozmanitá, najdete zde opravdu vše od jezer, moří, řek, lesů, hor i kopců. Tohle jezero mě nadchlo díky úžasné atmosféře všude kolem, zelenkavé barvě a netradičnímu, nudlovitému tvaru. Všude kolem vás jsou totiž lesy, kopce a netknutá příroda.

lago corbara umbrie itálie

Co bychom obecně mohli říct o tomhle přírodním skvostu? No jezero Corbara je uměle postavené jezero charakterizované svou podlouhlou formou. Bylo postaveno v 60.letech na řece Tevere a slouží jako vodní hráz. Láká sem jak turisty kvůli překrásné přírodě, tak i sportovce, kteří sem jedou hlavně kvůli vodním sportům jako je rybaření, jízda na kajaku, jízdy na koni a další. Místní skály jsou oblíbené mezi horolezci a jeskyně lákají naopak speleology.

jezero corbara

Corbara je tzv. „frazione“ (neboli část města, která se k němu jakože připojila, přirovnám to např. k Machnínu v Liberci) slavného města Orvieto a má kolem 100 obyvatel. Jezero tedy obepíná dvě významná města a tím je již zmiňované Orvieto a také Todi. Je to velmi důležitá oblast, která je známá hlavně kvůli vynikajícímu vínu, které tu dělají. Zajímavostí je například to, že v této oblasti bylo kdysi moře a některé vinice jsou zasazené v terénu, kde ještě dodnes můžeme najít mušle. Vína pak mají úžasnou chuť a jsou provoněná mořem.

I tady samozřejmě narazíte na spoustu lokálních agroturismů (v italštině „agritursimo“), také „country house„, hotely, kempy a jiná ubytovacích zařízení.

jezero corbara umbrie

Zajímavá místa jsou například průsmyk „gole del Forello“, jeskyně „la Grotta Bella“ a „le Grotte della Piana“. Dále jsou zde skvělá místa na piknik „le aree dei Sette Frati“ a „l´area di Villalba“, která jsou obklopena úžasnou přírodou, horami a lesy. K vidění je zde i pevnost „castello di corbara„, ze které je výhled na obě města Todi a Orvieto. A mimo jiné zde také dělají vynikající víno! 🙂 Z zmínku stojí i středověké městečko „Civitella al Lago“. 

No co dalšího ještě dodat?? Musíte si sem prostě zajet a prozkoumat tohle pohádkové místo! 🙂

lago di corbara itálie

 

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Tipy na cestování, Umbria (Umbrie) Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků