Sardegna

sardegnaSardegna, neboli Sardinie je jeden ze dvou ostrovních regionů Itálie. Je to také region se speciálním statutem, což znamená, že má větší autonomii v utváření regionálních zákonů než ostatní regiony (další regiony se speciálním statusem jsou Sicilia, Friuli Venezia Giulia, Trentino Alto Adige a Valle d´Aosta). Hlavním městem je Cagliari. Sardegna má 1.675.411 obyvatel, z čehož Cagliari má 155.887. Sardinie je druhým největším ostrovem Itálie – hned po Sicílii – a třetím největším regionem – po Lombardii a Sicílii. Region nesousedí s žádným regionem, nejblíže má francouzský ostrov Korsika a nejbližšími italskými regiony jsou Lazio a Toscana. Většina povrchu tvoří hory či kopce, nejvyšší horou je pak Punta la Marmora se svými 1.834 m.

Sardinie je překrásný region jak díky své fauně a floře, tak i svou tradiční kuchyní nebo festivaly. Každoročně sem azurové moře a netknutá příroda láká miliony turistů. Najedeme zde i několik vzácných druhů zvířat jako je například sardinský bílý osel (nachází se na ostrově Asinara a je tu pouze 90 exemplářů), divoká kočka a jiné. Vzhledem k tomu, že sardinské skály jsou nejstarší z celé Itálie, můžete zde vidět i jedinečné krasové jeskyně. V Sardinii se mluví několika dialekty, naštěstí Sardové umějí i výborně italsky.

Pro ty, kteří rádi vyhledávají různé „gossip“ nebo drby, tak doporučuji severní část Sardinie  Má tam totiž vilu Berlusconi a často tam pořádá oslavy se slavnými osobnostmi :-). Sever Sardinie proto patří mezi dražší a mnohem luxusnější dovolené než jižní část.

Nejkrásnější místa k návštěvě najdete zde:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků