Nejkrásnější místa

Marche

Grotte di Frasassi
Jestli budete mít v plánu navštívit tento region, rozhodně doporučuji jet se podívat do těchto krasových jeskyň. Jedná se o opravdu neuvěřitelný zážitek. Jeskyně se skládají z několika místností, z nichž ta první, největší, je vysoká 200m x 180m x 120m, vešel by se tam prý celý dóm v Miláně. Jeskyně byly objeveny náhodou  v roce 1971. V první místnosti najdete krápníky vysoké přes 20 metrů, jak stalaktity tak stalagnity. Jakmile sem vstoupíte, tak vám první pohled doslova vezme dech. Další místnosti jsou taky nádherné, krápníky jsou naprosto všude, někde dokonce byly postaveny menší mosty, abyste po krápnících nemuseli chodit.

jeskyní komples Grotte di Frassassi

 

Fano
Pokud se budete chtít stavit u moře, doporučuji město Fano. Můžete si vybrat mezi klasickou pískovou pláží nebo pláží s kamínky (tady jí říkají “sassonia”). Pláže jsou upravené, nejsou přeplněné turisty, jsou uzpůsobené jak pro ty, kdo hledají soukromí, tak pro ty, co hledají hotely s bazény a zábavou. Centrum města je pěkné, ideální na noční procházku. Těm z vás, kdo budete chtít jít na pláž s kamínky doporučuji kousek od přístavu dobrý buffet s mořskými plody Pesce Azzurro –mají tu velké menu za 12 euro (je tu každý den prakticky jen jedno menu na výběr, ale vždy je velmi dobré a je toho dost). Každý rok v únoru je zde pořádán velkolepý karneval http://www.carnevaledifano.com/, jeden z největších a nejvýznamnějších v Itálii.

Riviera del Conero
Je to jedno z nejkrásnějších míst v tomto regionu. Jedná se o krásné pláže s azurově zbarvenou vodou a výhledem na hory. Je to zároveň chráněná oblast. Pokud hledáte moře světle modré až zelené barvy a nechcete jet až na Sicílii, tak rozhodně doporučuji tuto oblast. Jedno z nejhezčích míst zde je např. Sirolo, Palombina nebo Passetto.

Sirolo

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků