Kam po Itálii

Na následujících stránkách bych chtěla odhalit postupně celou Itálii a představit vám i méně známé oblasti, které opravdu stojí za návštěvu. Ukážu vám ty nejkrásnější pláže Itálie, které se jak už někteří vědí, nenachází na severo-východní části Itálie.

Procestujeme spolu nejvyhledávanější i méně turistická místa, neznámá jezera, národní parky a historické festivaly, které jsou typické pro italskou kulturu a tradici, i když to málo který Čech ví.

Itálie má něco přes 60 mil obyvatel, z čehož asi 4 mil přistěhovalců. Dělí se na 20 autonomních regionů, z nichž pět má speciální statut. Itálie je převážně hornatá, protíná jí od severu k jihu Apeninské pohoří.

Hlavním jazykem je italština (online lekce italštiny na blogu) a upozorňuji, že anglicky se tu domluvíte jak kde. Kromě italštiny je tu obrovské množství dialektů, na každý region jich připadá hned několik.

Itálie je velmi rozmanitá země nabízející prakticky vše, co běžný i náročný turista může jen chtít – úchvatné přírodní scenérie, letní koupání, zimní sporty, kulinářské speciality pro všechny labužníky, středověká města, antické monumenty a památky, dlouholeté tradice a festivaly.

řím itálie

Italské regiony:

Valle d´Aosta
Piemonte
Liguria
Lombardia
Trentino – Alto Adige
Veneto
Friuli Venezia Giulia
Emilia Romagna
Toscana
Umbria
Marche
Lazio
Abruzzo
Molise
Campania
Puglia
Basilicata
Calabria
Sicilia
Sardegna

 Italie

3 comments on “Kam po Itálii
 1. admin napsal:

  Tak doufám, že se ti to jednou povede, probudit se v Itálii a „přežít“ 😀 Italštinu máš dobrou, takže určitě se už dobře domluvíš..Jinak ti dám za pravdu, že většina Čechů jezdí do Chorvatska a je to spíš nějaká móda, než že by tam lidi jeli s nějakým cílem. Neříkám, že Chorvatsko není pěkný, taky už sem tam byla xkrát, ale to co nabízí Itálie je úplně někde jinde! Kdo jede do Itálie nemusí za každou cenu jet k moři do Bibione a nemusí vlastně ani k moři. V Itálii je prakticky všechno, co kterýkoliv turista hledá. Můžeš jet do hor, k moři, k jezeru, do národních parků, projet historická města, udělat si gastronomický výlet nebo se účastnit staletých festivalů!

  Jde i to ty služby jak říkáš. V Itálii máš všude perfektní vlakový spojení, takže se dá projet prakticky celá. Jídlo a pohostinství je taky úplně o něčem jinym.

  Jinak co se týče rad, tak se spíš asi ptej, co tě nejvíc zajímá..je toho tolik! 😀 Jinak jestli se chystáš k moři letos v létě tak jako první doporučuju Riviera Conero (region Marche, střední Itálie – např. Sirolo, Numana) a nebo Toskánsko – je to prakticky na opačný straně moře. Pořád ve střední Itálii. Blízko tu jsou nádherný města, kam se můžeš vydat na výlet. Např. Florencie (doporučuju), Livorno, Spezia, Viareggio. Přímořský oblasti např. tyhle: Cecina (hodně klidná oblast a málo lidí – nejlepší jsou bilé pláže Rosignano a Castiglioncello), další je Marina di Bibbona. Taky by tu měl být klid a málo lidí. Další je Piombino, Follonica, Livorno.

  No jen se ptej 🙂 na stránkách pořád pracuju, takže to bude nějakou chvíli trvat než tu budou kompletní informace..co vlastně nebudou asi nikdy 😀

 2. Yanez napsal:

  Hezká kreslená mapa Itálie. Máš pravdu v tom, že i já jsem byl pouze v severní části Itálie a to jen v oblasti Bibione a Caorle. Nicméně to bylo jen takové oťukávání. 🙂 Po zvládnutí jazyka italského hodlám, a je to můj takový tajný sen, procestovat Itálii dal nord al sud. Počítám, že ještě 2 roky bude trvat, než italštinu zvládnu ke své spokojenosti. Již nyní chápu, že ideální stav by byl probudit se následujícího dne někde na území Itálie, jen se slovníkem v ruce a snažit se „přežít“. 🙂

  Mám na jazyku tisíce otázek, ohledně Itálie, ale budu se držet na uzdě. 🙂 Nějak jsem doposavad nepochopil, proč ta masa tzv. Čechů odjíždí každoročně na dovolenou do Chorvatska. Stalo se to nejspíše módou, ale nakonec jsem tomu vlastně rád. Na dovolenou do ciziny si přeci hlavně odjíždím odpočinout od Česka, od Čechů. Alespoň já. Přeci nepojedu někam (Chorvatsko), kde potkám na každém kroku „paštikáře“, jak přezdívají Chorvaté Čechy. Plná kamenitá pláž Čechů není mým ideálem dovolené. To snad můžu už zůstat rovnou v Čechách na nějakém koupališti. To prostě ne a neberte si to prosím osobně.

  Proto po první a zároveň prozatím poslední zkušenosti z návštěvy Chorvatské Dalmácie, která je bezesporu krásná, jsem rozhodl, že zkusíme Itálii. Již po první návštěvě Itálie jsem na Chorvatsko zapomněl. Ten komfort, služby, supermercati, to bylo o něčem úplně jiném. Ale o to mě konkrétně ani nejde. Mě jde o historii. Tento poloostrov je územím, které vládlo před cca 2000 lety celému známému světu. Postupem doby zde vyrůstali význační lidé kultury, filosofie a vědy. Zatímco u nás ohlodávali lidé mamutům kosti, zde na Apeninském poloostrově bylo vyspělé centrum vědění světa. Je zde nejvíce zachovalých historických památek na světě.

  Proto bude nesmírně rád za jakoukoliv informaci ohledně zajímavých míst v Itálii.

  • David napsal:

   probudit se jen se slovníkem a přežít. ideální cestou je lůžkový vlak z vídně do benátek, já to absolvuju tak za tři dny a pak se vydám dál dál bůh ví kam, tak mi držte palce. díky. ciao! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků