Tři důvody proč jet právě na italské jezero Garda

Lago di Garda je jedním z nejnavštěvovanějších jezer Itálie. Rozkládá se na třech různých regionech (Veneto, Lombardia a Trentitno Alto Adige) a právě díky tomu nabízí hned několik důvodů, proč se tam zajet podívat.

1. Koupání

Jako první důvod mě napadá určitě koupání. Jako jedno z mála italských jezer je Garda vybaven krásnými plážemi jak na jihu, tak i na severu. Říkám jedno z mála proto, že pro Italy nejsou jezera kdovíjakým lákadlem. Je to pro ně ve většině případech prostě jen špinavá, velká louže. Ještě jsem se nesetkala s Italem, který by mi řekl, super, letos pojedu na dovolenou k jezeru (raději jezdí k moři)!  Ale Garda je vyjímkou, mají to tu pěkné a dokáží každoročně přivítat řady turistů.

Jsou to především Němci a Holaňdani, co zaparkují svoje karavany v kempech na severu. Znám ale i dost Čechů, co sem jezdí kvůli cyklistice (obvod jezera je asi 158 km). Voda je krásně čirá a čistá, vybavenost hotelů perfektní a spousta restaurací s výhledem na jezero. Super koupání je buď na severu – oblast městečka Riva del Garda a Torbole a nebo naopak úplně na jihu u města Desenzano, Peschiera del Garda a poloostrov Sirmione.

více informací o jezeru Garda: http://www.lagodigarda.it/

jezero garda dovolená

jezero garda

 

2. Historická města

Když už se ubytujete u Gardy a voda vás zrovna neláká, tak je zde hned několik možností, kam se vydat na výlet za historií a kulturou. Jak už jsem řekla, jezero Garda je opravdu obrovské a najdeme u něj proto dost zajímavých měst kam vyjet. Na prvním místě je určitě město Romea a Julie, Verona. Kromě historického centra a památek (konkrétněji v mém článku o Veroně) doporučuji zajet v létě na operní představení přímo do antické Areny. Další je určitě Mantova, město zařazené do seznamu UNESCO, které vás uchvátí jak přírodou (především jezery), tak i spoustou krásných památek.

Do třetice bych doporučila určitě město Trento, kterým protéká řeka Adige a zdobí ho majestátní dóm obklopený řadou nádherných fontán. Díky velkému rozvoji výzkumných center, laboratoří a univerzity se Trentu přezdívá „Silicon Vallye“ Alp. Pěkné je i malé městečko Riva del Garda v severní části jezera. Pokud si budete chtít udělat trošku delší výlet, tak se můžete vydat určitě do Benátek,  do německy mluvícího Bolzana nebo si prostě projet okolí, v Itálii narazíte vždycky na něco pěkného k vidění 

verona itálie

3. Zábava

Kromě sportovního vyžití, které Garda nabízí (jako jsou kola, windsurfing nebo horolezení) tak je tu především třetí největší zábavní park v EvropěGardaland! Je od nás z Čech relativně blízko a autem se sem dostanete za cca 7 hodin jízdy. Park není jen pro děti a odvážlivce, je tu spousta klidných atrakcí, které potěší i bojácné a starší návštěvníky  Lákadlem tohoto parku je fakt, že je tematický („parco tematico“) a ne jen mechanický („parco meccanico“ jako je např. Mirabilandia ve slavné Romagnolské riviéře).

To znamená, že každá atrakce je doprovázena propracovou archtekturou dle určitého tématu a ne klasickou strukturou horských drah (na fotece Fuga da Atlantide). Kromě něho tu je další 11 zábavních tematických parků, dva nejznámější jsou asi Movieland a vodní park Acquaparadise.

zábavní park gardaland

zábavní park itálie gardaland

více info o parcích zde: http://www.lagodigarda.com/parchi-e-divertimento.php
více info o Gardalandu zdehttp://www.gardaland.it/resort/

Váš průvodce okouzlující Itálií!

Označeno v Lombardia, Tipy na cestování, Veneto (Benátsko) Označeno s:
0 comments on “Tři důvody proč jet právě na italské jezero Garda
1 Pings/Trackbacks pro "Tři důvody proč jet právě na italské jezero Garda"
  1. […] představa mně ani nenapadla. Jako destinaci jsme si vybrali malebné místo, jezero Garda nás zaujalo při listováni časopisem a hned jsme věděli, že jinam to léto nechceme. Voda, […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Kdo jsem

Pojďte se podívat na to, kdo jsem a proč vlastně vznikl tento blog o krásné Itálii.

Kontakt

Pokud máte zájem mi cokoliv napsat, můžete mne kontaktovat na tento email: ilove.italy@volny.cz

Připoj se na Facebooku

Italština online

Na mém blogu najdete i mini lekce italštiny online...Tak hurá na dovolenou!

Podělte se o zážitky z Itálie

Máte tipy na dovolenou v Itálii, fotky, rady, zážitky s Italy a italskou kuchyní? Podělte se s ostatními čtenáři blogu!

Kam po Itálii

Pojďte se mnou procestovat Itálii skrz na skrz. Stačí kliknout na mapku.

Italské restaurace v ČR

Jste si jistí, že chodíte do pravé restaurace "made in italy"? Pojďte to se mnou zjistit!

Vegetariánská jídla

Jelikož italská kuchyně je plná výborných receptů ze zeleniny a hlavně bez masa, vytvořila jsem pro vás ještě speciální sekci pro vegetariány.

Omáčky

V Itálii existuje spousta výborných omáček, tady postupně najdete všechny, které znám.

Zajímavosti z Itálie

V této rubrice najdete řadu zajímavostí týkajících se všeho kolem Itálie. Nechybí zde ani italské aktuality či různé akce.

Moje spolupráce

Koho sleduji

Krásné šperky z minerálů vlastní výroby, nejen s logem I Love Italy.

Kde mě najdete

Top kulinářské blogy I Love Italy

Archiv článků